» Poradna » Notebooky

Připojení na ext. monitor + zavřený notebook?

Uvažuji o koupi Acer Swift 1.Můj dotaz zní, zda lze při připojení na externí monitor mít displej notebooku vypnutý a notebook zavřený?

Odpovědi na otázku

To je snad tvoje věc, ne? Ale pokud chceš používat oba najednou jako rozšířenou plochu, tak ho logicky zavírat nebudeš.

"Moje věc"?... Já se ptám zda to lze...Právě že nebudu používat oba najednou, notebook chci používat s přidanou klávesnicí a myší na externí monitor, ale zároveň ho mít i jako notebook na občasnou "služebku".

Je to otázka nastavení windows.1) Který monitor má používat2) Co dělat když zaklapnu integrovaný display - ve vašem případě nastavit "nedělat nic".

Aha, díky.Znamená to tedy, že i při zavřeném notebooku a vypnutém displeji, bude dál pracovat jako běžné PC s použitím ext. monitoru?

Pokud si ho nastavíš správně, tak ano.

Ano lze. Jen to v základu obvykle má nastavené uspávání po zavření víka. Takže se podívej do správy napájení a pro víko nastav, aby to nic nedělalo.

Nejlepsi je v nastaveni napajeni "Pri zavreni vika" - dat" Neprovadet zadnou akci". Pak pomoci klavesove zkratky Win+P nastavit pouze externi monitor. Pak zavrit viko a je to. Naposledy jsem to potreboval v dobach Win7 a obcas se mi po aktualizaci to napajeni zase vratilo do puvodniho nastaveni. Nevim proc a nevim zda ve Win10 se to zase nekdy stane.