» Poradna » Počítačové sítě

Připojení na anténu

Zdravím,mám anténu Motorola (Canopy) SM5400 a nevím jak se na ní napojit. Neví někdo jak se k ní připojit? Protože když zadávám Default gateway tak mě to nepřipojí, ale pingovat na ní můžu. Potřebuji najít okolní sítě.Díky za odpově'd.

Odpovědi na otázku

Ke ide ping tak si pripojeny. Dalsie podrobnost najdes v manuali (navode) k tej antene.

Mě internet jede, ale mě jde o to, že se potřebuji dostat dovnitř, do té antény. Jakoby do konfigurace.

Vyresetovat do defaultu nějakým resetovacím čudlíkem a pak podle návodu. Takhle z fleku bez znalosti nastavení nemáš šanci

Hih rada nadzlato. Vyresetuje si nastaveni netu a pak sesice dostane dovnitr, ale na internet uz asi ne. Otazka je ta antena tva ci od isp. Pokud tva mel by ses tam dostat podke navodu, pokud je od isp nemas tam co delat a ani se tam nedostanes. Muze to naslouchat pro web admin na jinem portu nez je 80, muze to byt zaheslovane, taky to muze byt v uplne jine siti a gw muze byt hl router nekde ani nevime kde. Protoze ta antena slouzi jen jako most. Takze se muzem domnivat jak chceme.

Otazne je z akeho dovodu chces hladat okolite siete.Tipujem, ze mas velky ping v nejakej hre a myslis si, ze ta nieco rusi.Uhadol som?

1) není to žádná anténa, ale wifi klient2) pokud to zařízení není tvoje, ale poskytovatele internetu, tak do toho nemáš co hrabat. Stejně nebudeš znát heslo pro vstup do administrace. A pokud by se ti povedlo to zresetovat, aby ses do toho dostal, tak to nebudeš umět nastavit, aby se ti to připojilo k síti poskytovatele.

Radil bych ti do toho nehrabat. Motorola není zařízení co bys koupil běžně v obchodě a nastavuje se to trochu jinak než klasická wifina. Navíc to není ani s klasickou wifi kompatibilní. Pokud s ní něco potřebuješ kontaktuj svého ISP. Pokud se chceš jen v něčem ze zvědavosti hrabat tak tohle zařízení není zrovna vhodným objektem zájmu.

Ak je to kvázi "modem", t.j. zariadenie poskytujúce pripojenie na Internet, patrí providerovi a do toho mu prihlasovacie údaje nedá

Jen na okraj, tohle není anténa...anténa je prakticky jen kus drátu (rovný - prutová, zatočený atd. atd., ale je to vždy jen kus kovu různých tvarů).