» Poradna » Notebooky

Pripojeni klavesnice notebook

Ahoj,dneska jsem se konecne odhodlal k rozebrani notebooku (Asus eee 1000H) a poradnemu vycisteni prepastovani a promazani hlucneho ventilatoru, vse dopadlo OK s jedinou vyjimkou - nefunguje mi klavesnicePripojuje se (nevim jaky to ma nazev) takovym jakoby slajdem ve kterem jsou natisteny vodice - neni to zadny klasicky konektor, zkousel jsem to ruzne zastrcit pri pokusech ji jeste praskla takova plastova pojistka (nebo jak to nazvat jakoby I__I tvaru co to ma nejspis zajistit. Je to skoro 10 let stary notas tak jsou ty plasty krehke. No vysledek - pisu z externi klavesnice Co se tim da delat, nejak si nevim rady...? Zastrcit to moc nejde - ma to tuhost asi jako stary kinofilmy...

Odpovědi na otázku

pokud jsi zničil flex kabel, tak máš asi smůlu. Pokud nemusí být klobásnice česká, tak za 3 kilča např. zde:http://www.ebay.com/itm/New-keyboard-For-ASUS...

Ale je to klasický konektor, takové konektory se používají už pěknou řádku let. Jsou to ZIF konektory (Zero Insert Force, konektor s nulovou vkládací silou, kabel do nich je druh plochého kabelu). Před vytažením kabelu je potřeba konektor odjistit (podle typu konektoru buď vysunout "páčku" nebo "páčku" odehnout nahoru. Pak před vložením kabelu musí být konektor odjištěný (odemknutý), jinak do něj kabel nedáš (jen silou, ale to jej zničíš) a po vložení kabelu konektor opět zamknout.Pokud se ti povedlo tu páčku zlomit (zkřehlý plast to určitě nebyl...), tak máš smůlu.