» Poradna » Počítačové sítě

Připojení ke vzdálené ploše

Ahoj, poradí mi někdo, kde může být problém, když v práci se přes veřejnou wifi ke vzdálené ploše připojím, ale z domova mi to nejde??! Připojuju se z notebooku na pracovní pc přes stargate(sms). Vyskakuje mi pořád nějaká tabulka Centrum zabezpečení Microsoft Defender a nejde se jí zbavit, každých 10 vteřin vyskočí. Podle poskytovatele internetu by v nastavení wifi problém být neměl, prý nic zablokovaného nemám. Nevím, jak případně ten Defender vypnout :( Firewally jsem už vypínala a nepomohlo to. Nastaveno mám vše správně, jako povolen ten vzd.př. atd. Budu ráda za každý nápad. Řeším to už týden a nikdo neví, co s tím:(((

Odpovědi na otázku

A co IT u vas v praci. pokud nezname strukturu site, tezko radit. z kancelare v paci muzete se pripojovat pres interni IP, ale z domu uz pres verejnou, ktera je forwardovana na ip toho PC v interni siti. Tezko takto radit.

IT v práci tvrdí, že je nastavené všechno správně a neví, co s tím. Radí vypnout ten Defender, ale neví jak.

Tak buď jsou líní, nebo hloupí, nebo obojí. Pět vteřin hledání na Googlu:https://www.windowscentral.com/how-permanently-disable-w... A hned je tu několik možností jak vypnout Defender. Já to dělal u jednoho ostrovního PC pomocí lokálních politik, zafungovalo to perfektně. Nicméně si nemyslím, že to bude ten problém.

Mame stejnou myslenku, se divam. Hih. Jak o it tak o defenderu

Pokud by ti to blokoval defender, tak ti to nepujde ani z prace. Zkus jeste isp zda to neblokuje on. A co bych zkusil, pokud mas chytry tel s internetem, udelej z nej hotspot, pripoj ntb k tomu hotspotu a vyzkousej. Jinak vasi it asi nebudou dosti zrucni, anebo nechteji se tim zabyvat. A pijud mas moznost a pouzivas rdp, zkus z jineho pc

Ani přes Hotspot to nejde. Jinak nevím co je isp ani rdp Ta tabulka je taková běžná řekla bych, proto nechápu proč mi jí to furt cpe. Je tam napsáno "Zabezpečení stručně" a pod tím 7 ikonek jako třeba Ochrana před viry, Ochrana účtu, Řízení aplikací a prohlížečů nebo Výkon a stav zařízení a Možnosti pro rodinu. Všechno je odškrtlé zeleně. Předtím byly 2 červený, tak jsem to nějak spravila :)) Takže by jako mělo být všechno v pořádku. Mrknu na ten odkaz na vypnutí Defenderu, děkuju:)

Isp internet service provider poskytovatel internetuRdp remote desktop protocol je to protokol k pripojeni vzdalene plochy, soucast windows Pokud ti to nejde ani pres hotspot tak poskytovatele vyloucime. Ano defender, by teoreticky byt mohl. Ale porad nevim jak se k te vzdalene plose pripojujete. Pres nejaky sofrware? Nebo jak a co zadavate za udaje. Heslo nechci. Spise mi jde o server, ip adresu a tak. Zda nezadavate interni

Musí to být přes Explorer, to mi řekli IT po 4 dnech, co jsem to zkoušela. Prý to přes jiný prohlížeč nejde. Pak tam normálně dám adresu www.stargate.cah.cz/sms, pak své přihl. jméno, heslo, pak mi přijde sms, zadám tam kód z té sms a jsem přihlášená. Pak mě IT navedli abych založila nějaký Terminal Sessions a to je ten přístup na plochu. Tak na to jen kliknu a mělo by se to připojit.

Jde to přes FF, pokud zadáš jinou adresu, než kterou uvádíš. Rozhodně jsem se dostal na čumák toho rozhraní.Jenom to není připojení přes vzdálenou plochu, to se dělá úplně jinak.

Ta "nějaká tabulka Centra zabezpečení" má i nějaký text?

Ta tabulka je taková běžná řekla bych, proto nechápu proč mi jí to furt cpe. Je tam napsáno "Zabezpečení stručně" a pod tím 7 ikonek jako třeba Ochrana před viry, Ochrana účtu, Řízení aplikací a prohlížečů nebo Výkon a stav zařízení a Možnosti pro rodinu. Všechno je odškrtlé zeleně. Předtím byly 2 červený, tak jsem to nějak spravila :)) Takže by jako mělo být všechno v pořádku.

Defender jsem teda asi vypla podle toho návodu a nic. Tabulka vyskakuje dál a připojení ke vz.pl. nejde. Ještě bych měla možná říct, že mi vždycky vyjede něco o Host Checkeru - This computer doesnt comply with the endpoint security policy. Please contact your systém administrator. A asi jsem smazala nějaký Malware.