» Poradna » Mobily

Pripojeni k wifi - S4 mini

Dobry den, par poslednich dni mam problemy s wifi u Samsung S4 mini. Mam velmi slaby nebo zadny signal k nasi domaci wifi (pritom mam router hned ve vedlejsi mistnosti). S nastavenim routeru nikdo nic nedelal, tlf se po par minutach prepne k datove siti operatora. Nemate nekdo zkusenost co s tim? Zkusit zmenit kanal u routeru? Dekuji

Odpovědi na otázku

jak jsou nastaveny kanály ostatních wifin ? ( lze zjistit třeba pomocí https://play.google.com/store/apps/details ) překrývají se nějak s tou,na kterou se snažíte připojit ? pokud má router nastaven kanál na "Auto", tak se mohl kanál samovolně změnit ...

A co je to za router? některé mají mizerný výkon a je jedno jestli mobil leží hned vedle nich. Ono stačí když sousedi si koupí nový router, nebo se doma hne s nábytkem, přibydou dveře atp.

měl jsem S4mini 2x kvůli tomu na reklamaci.Začalo to špatnou wifi a zkončilo to tím, že se ani nepřihlásil do sítě (padal i mob. signál)Může to výt i nastavením wifi, ale stačí vyzkoušet na jiném zařízení

=> par poslednich dni mam problemy s wifi...To znamena, ze ak pred tym to fungovalo ok, tak sa nieco stalo s atenami (pripojenim anten) na S4 kedze aj s mobilnym signalom je to horsie. Moze byt, ze nieco (vlhkost?) ovlivnuje anteny vo vnutri toho S4.

tak vlhkost by neměla vadit, ono když rozděláč S4mini a budeš koukat tak že proti tobě je hlavní foták, tak u tlačítka/on-nad ním/ je modul anten. Má to celkem tři zlacené kontakty od tiškáku, můžeš to zkusit rozdělat a vyčistit třeba lihem kdyby .... náhoda je svina. Jinak ten nejspodnější pín je wifi, když tam dáš drátek 2,6 cm a vyskočí ti signál u APčka na 20-30dB je to OK pokud by jsi neměl signál nebo měl 60-70-a nahorů je něco špatně.

tady je k tomu bezplatná apka https://play.google.com/store/apps/details