» Poradna » Windows (a jiné OS)

Připojení k vzdálené ploše - editace GUI

V GUI Připojení k vzdálené ploše (mstsc.exe) mám na záložce >Obecné< v rozbalovacím menu >Počítač< některé neplatné názvy počítače či již neplatné IP.Jak se zbavit nefunkčních/neplatných názvů/IP adres?

Odpovědi na otázku

Dík za odkaz, poněkud nepraktické...

Tak si u MS na to najdi FixIt...

Tudy cesta nevede. Klíč "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Terminal Server Client\Default" neobsahuje hodnotu Default. Zřejmě jako důsledek smazání souboru Default.rdp, přesto GUI stále obsahuje historii spojení včetně těch neplatných...

Ja ho tam treba mam (poslednich 10 pripojeni) pod W7.A ten RDP soubor je pouze soubor, kde se uklada konfigurace toho pripojeni - zobrazeni, barevna hloubka...atd.Kdyz ho smazes, vytvori se novy.Pod W10 Default klic nebyl, pokud jsem se prihlasil na jine PC pomoci MSTSC, tak se hned vytvoril.

Nainstaluj si Remote Desktop Connection Manager, můžeš v něm ukládat odkazy na servery včetně hesel, mazat, třídit...

Ani RDC Manager není to pravé, nevyužiju, nehodlám se zatěžovat zbytečnostmi, dík....

Čas od času se potřebuju připojit k nějakému terminálu, čas od času se ten terminál změní, čas od času změním router a IP. Čas od času rozuměj Dlooouhý čas. RDP je tuším letitá funkce, další z mnoha, které (ještě) Bill nedomyslel (?)-Prostě chci jednoduše smazat neplatné odkazy, nic víc a dál se o to nestarat....Asi se regeditu nevyhnu... díky všem !

Jsi druhý v pořadí (v tomto vláknu)

S krizkem po funuse

Reaguju na některá následující, jistě dobře miněná, doporučení a odkazyu.Zjistil jsem, že klíč registru "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Terminal Server Client\Default" tedy jeho hodnota "Default" neexistuje, resp.není nastavena v OS Windows 10 Pro 64bit v1803/17134.48. Ověřeno na třech počítačích, z nichž jeden je pro RDP běžně používán a další pc RDP klienta nikdy nepoznal (server)...

Nedivas se treba do spatneho klice..?W10 Pro x64 1803http://www.imagehosting.cz/

Který build?Tenhle klíč je v doporučených odkazech, nicméně v registru hledám "terminal server client". Nalezne uvedený klíč s uvedeným výsledkem (totéž i v klíči Local Machine.Netuším, zda jde o vlastnost posledního buildu (17134.48), dřív mě to nezajímalo...Mám pocit, že regedit míval ve zvyku resetovat se do základního nastavení - čímž myslím zabalený strom klíčů. Odhlášení, restart, vypnutí (!), nic se nezmění, strom je stále rozbalený...

Regedit se mi nezabaluje ani na Win7, ani na Win10, na terminálu verze 1709 klíč má, terminál verze 1803 taky má, Win7 SP1 má https://i.imgur.com/jPj4XRa.jpg

Windows 10, verze 1803, sestavení (build) 17134.48 - uvedený build uvolněn tuším 10.května. To číslo sestavení je podstatné, verze 1803 vydrží až do podzimu...

Abych nemátl případné další uživatele, shrnu dosavadní poznatky. V důsledku psychického nátlaku jistého Milana R už delší dobu pracuju pod běžným uživatelským účtem !Pod User profilem ve zmiňovaném klíči HCU \…\Terminal Server Client mám namísto hodnoty Default hodnotu IME Mapping Table se dvěma tabulkami. Stejné tabulky jsou v klíči HLM\…\Terminal Server Client pod profilem Admina. V admin profilu se na rozdíl od Usera hodnota Sefault vyskytuje... Nerozumím tomu, jen upřesňuju poznatky...Stále se nedokážu zbavit neplatných odkazů v RDC

a spustat regedit cez pravy klik a moznost spustit ako spravca?

Netuším, jak pracuje operační systém, netuším, jak OS Windows pracuje a nakládá se svou registrační databází...Klíč [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Terminal Server Client] Neobsahoval hodnotu Default, ale [IME Mapping Table] se dvěma dalšími tabulkami s několika *.ime soubory, každý s hodnotou "null". Naprosto stejná tabulky byly i v klíči [LocalMachine]… PC jsem opustil a nechal samovolně hibernovat, připravil jsem si oběd a naobědval se a pak si zdříml...Po probuzení (obou, pc po asi 3 hodinách) obsahuje inkriminovaný klíč zjevně všechny očekávané náležitosti- hodnotu Default, tabulku serverů, atd... Nemám k dispozici žádného konzultanta, jsem odkázán na své pocity a dojmy, tentokrát jsem naštěstí klíš s IME soubory exportoval a mám to tedy černé na bílém.. Ještě doplním, před hibernací několik souborů i složek stejných názvů (jako v registru) FYZICKY existovalo, po třech hodinách nikoli ???