» Poradna » Ostatní

Připojení k internetu

Potřebuji radu, ohledně připojení k internetu.Na naší adrese není absolutně žádný signál a jediné (trochu funkční) připojení je od O2 přes wifi router. Niméně skoro nefungujeme, seká se a padá.CHtěla jsem se zeptat jaká je možnost připojení. Pevnou telefonní linku jsme nikdy neměli. Nemám na to platit x tisíc za připojení.Je možnost nějakého zesilovače?Děkuji A.

Odpovědi na otázku

Ne, tohle žádný zesilovač neopraví. Je potřeba se zeptat sousedů, jaké připojení používají oni, co je v té lokalitě dostupné. Jinak to připojení od "O2 přes WiFi router" znamená co? Jak se do toho routeru dostává internet?

Optika, ale v tom je kámen úrazu, mám dům nízký, anténa by musela mít tak 3 metry. Sousedi mají všichni vysoké domy a prostě když přijede technik tak tu signál není.

Casto se da domluvit reseni prave ve spolupraci se sousedy.

za zřízení telefonní drátové linky nic neplatíš.

... pokud už tam ty dráty jsou

Cetin už má skoro v každém domě ve větším městě skříň se svorkovnicí a kabelem do nějakého většího uzlu, takže zřízení pevné linky je záležitost několika dní a neplatí se nic.

Tazatelka očividně nežije ve "větším městě"

Bydlím na malém městě, bohužel. Pevná mě napadla, ale nevím jestli by to nestálo balík. Protože tady poblíž žádné kabely nejsou, to mám ověřěný.

Třebas na strankach Cetinu zadáš svou adresu a vypadne ti co tam umí.

U vás není žádný mobilní signál? Pokud ano, tak mobilní připojení stávajícího mobilního operátora.Pokud ne, tak potom jedna z možností je Starlink

"Nemám na to platit x tisíc za připojení."starlink stoji len 1400, ale zato skoro 10k za zriadenie :)

Chtělo by to tu adresu, abysme se mohli podívat na možnosti, ale chápu, že ji sem nechcete dát. Nevím jak to jinak zjistit.