» Poradna » Počítačové sítě

Připojení k internetu přes tel.kabel ktery je 10m od domu

Zdravím mám dotaz,chtěl bych zřídit novou telefoní přípojku do domu právě kvuli internetu.Podle skouknutí různých map o pokrytí jsem zjistil že jedině bezdratovy internet je realny ale pro me naprosto nevyhovující.Našel jsem asi cca15m od domu krabici na sloupě na které je napsano telecom,podle toho jsem usoudil že tam je dovedená pevná linka,ale nemohu dohledat nikoho kdo by mi dotáhl ten kabel do domu.Jediné co jsem zjistil je to že kabel patří nějaké firmě cetis.skoušel jsem je několikrát kontaktovat ale bez uspěchu.poradte

Odpovědi na otázku

Objednej u O2 internet a o víc se nestarej. Je to jejich problém a jejich finance. Cetis jsou O2.

skoušel jsem bez uspěchu

Skúsil si na lampárni?

to jako že se mam jít zeptat na lampárnu??

Tak choď do kamennej predajne

Zkoušels bez úspěchu co? Pokud fyzicky existuje možnost dovedení tel. kabelu, tak ti ho O2 dotáhne. Pokud O2 tvrdí, že kabel dotáhnout nelze, tak máš prostě smůlu, protože v tom případě ti ho nedotáhne ani nikdo jiný. Veškeré linky xDSL provozuje O2, nikdo jiný nemá telefonní ústředny. Ostatní poskytovatelé xDSL internetu to jen od O2 překupují.

Bezdratovy internet je naprosto nevyhovujici? Proc? Dnes bezne nabizeny bezdrat je 20Mbs a to ti prece stacit musi.

rychlos ano ale u každeho je datové omezení třeba 20-40 Giga na měsíc,hraju onlainovky a potřebuji neomezeny internet

u vsech vetsich co by meli u tebe fungovat nema zadny FUP, neplet si to s pripojenim pres telefon

Ono hrát na wifi je jinej kalibr.

To muzu potvrdit foukl vitr nebo trochu zaprselo a ping bez problemu 700ms v zime kdyz zaclo snezit sem to radsi ani nezapinal. Drat je drat

Doma mám WiFi, v práci mám WiFi, ping je do 20ms. Ted jsem zkousel zive.cz a prumer 12ms. A nepocituju zadne vykyvy pri snehu a desti nebo vetru.Hodne zálezi na poskytovateli a FUP i WiFi poskytovatelu neni. Setkal jsem se s jednim, ktery mel podminky nastaveny tak, ze kdyz jsi pres den prekrocil nekolik GB, tak te na zbytek dne soupnul do skupiny stahovacu, abys neomezoval normalni lidi.

Cetis je firma vlastnici telefoni rozvody, uz i o2 si od nich pronajima. A proc nechces wifi, mnohdy ma lepsi parametry nez prihlouple adsl se svymi 8/0,5 ci 12/1. Vdsl adi mit nebudes, podle popisu jsi nekde na samote kde neni moc rusno.

tak si skus napsat dolní suchá havířov

Namátkou třeba toto:http://www.internetprokazdeho.com/cs/internet.htmlhttp://www.internetprokazdeho.com/cs/mapa-pokryti.htmlAle je jich tam jistě více:http://www.internetprovsechny.cz/wifi/kraj/moravskoslezsky/O2 by tam také mělo mít možnost VDSL. Nemá cenu zkoumat, čí je nějaká krabice na sloupu. O přípojku se stará O2. Pokud to z nějakého důvodu nejde, WiFi poskytovatelů tam pár máte, takže není problém. U WiFi žádné FUP z pravidla nejsou. Jen ti dají anténu na střechu + AP a hotovo.

Cetis ťa nemusí zaujímať ! A už vôbec nepotrebuješ telefonnú prípojku ; iba ak by si chcel telefonovať. Daj do vhaladača - internetové pripojenie - obec , ulica č. domu - a dostaneš zoznam kto , koľko , za koľko korún ti dá internet. A potom mu zavolaj , alebo choď do ich predjne. A o viac sa nestaraj . To že máš 15m od domu nejakú krabicu Vetis ešte neznamená , že budeš mať internet, záleží od situácie.