» Poradna » Web a internet

Pripojeni k Internetu pres satelit

Zdravim,ma zde prosim nekdo realne zkusenosti s pripojenim k Internetu pres satelit? Chci pripojit chatu na jizni Morave. Jedna se o odlehlou oblast u hranic, pokryti neni od zadneho operatora. Potrebuju jen e-mail a web, zadne volani ani on-line hry, takze ping neresim.Jedna se mi o zkusenosti s instalaci, poskytovateli a cenami za instalaci a provoz.Diky

Odpovědi na otázku

to je ale blbost, co? na satelit potřebuješ uplink. zaměř se jiným směrem

Silene odezvy, dost drahy provoz.

Telefonni linku tam nelze privest? Pak by bylo mozne pouzit vytacene pripojeni.

blazniš? Vytáčené už v UK zakázali/zrušili. Skôr by som som hľadal lepší mobil, teda s lepším výkonom, ideálne s externou anténou a hľadať signál operátora. Platiť asi 1Kč/min s 33kbps? Ani s 200kbps. Hoci by som mal mobil na streche, ale do dialupu nikdy.

Není tam ani signál z Rakouska? V tom případě by se vyplatilo vyrazit do Rakous a koupit si tam kartu.

Neni nekde signal na kopci nad chatou?Pak bys tam mohl dat fotovoltaicky panel, akumulator, 3G modem + wifi router, ktery ten 3G modem zvladne a mit na chate WiFi

> Nesmysl. (důvody ti popsali výše, uplink, cena)> Přemýšlej net není TV.

Dolfíku, zastaralé informace. Nyní již technologie opravdu umí přes parabolu i uplink.

Já vím, ale ZA KOLIK ...

600-2500Kč. S tím že rychlosti down 1-2Mbit/s a up kolem 128kbit/s. A samozřejmě hodně ostré FUP (ostřejší než mají mobilní operátoři).

To není tak šílené, čekal jsem víc přece jen kde není dostupnost to by se hodilo i mně.

No prvotní náklady příjemné nejsou.http://www.towercom.sk/sk/domacnosti.phpDá se sehnat jetý komplet obvykle tak za čtvrtinu ceny.

Tak komplet vždy něco stojí, ani kvalitní SAT receiver s plným řízením více motorů parabol není "gratis", ale je to pěkné. Zrovna mám lokaci kde to asi využiji, tam ještě před pár lety nehrál ani mobil je to blízko hor, prakticky samý kopec (dokonce i voda musí být ve studni, nelze kopat do kamene) ale krásný výhled. A, když si vzpomenu na cenu nové střechy, kompletní podlahy, okna, dveře, podkroví a rozlehlý sklep ta toto vypadá proti tomu krásně.

nepochopil som rozdiel medzi C a C2. Ak je C2 "upredňostňovani rýchlosti", tak u C je potom 1Mbit len teoria, ale C2 prax? Min použ. je asi B, ale keď to pôjde reálne na 50%, tak to radšej EDGE. Ešte, že na SK má Telekom dobré pokrytie 3G min 7,2Mbit a uplink asi 2Mbit za dobitie 10€/15dní cca 1GB, alebo neobmedzeno za 0,5€/deň Takže min 60GB za 15€

Rozdíl tam je v FUP. Jak C tak C2 jsou stejně rychlé, ale u C2 po stažení 2GB klesne rychlost na 256/64. Rychlosti downloadu satelit bez potíží dodrží. Upload, tam už je to horší (místo 128kbit spíše 100-110kbit).Edge je podstatně pomalejší a nestabilnější než tyto satelity. i to Ačko je výkonější než EDGE. A to nehovořím o tom, že je třeba, aby byl v místě silný signál. Praxe je taková, že když není dostupný ADSL, obvykle není dostupná ani pořádná mobilní síť.

jediná výhoda, že je na výber lacnejší s FUPom a drahší bez (nepozrel som si cenový rozdiel). Ale za použiteľný dať 1350Kč (54€)? Príliš, keď beriem do úvahy u nás 2GB/5€, teraz 9€ so 7,2Mbit a DSL od 9€ (v priemere).