» Poradna » Web a internet

Pripojeni k internetu a veřejná IP

Dobrý den, Potřebuji radu jak nastavit veřejnou IP a router. Do bytu nemám provedeny kabel mám pouze Wi-Fi k tomu mám dva modemy první modem Netis Beacon AC 1200 který je připojen k internetu pomocí Wi-Fi a nyní potřebuji do druhého nového routeru přivést internet do portu WAN což není problém internet funguje. Problém je ve chvíli kdy chci nastavit vzdáleny přístup tak mi nový router neumožňuje připojení vzhledem k tomu ze nemám veřejnou IP. První router ji má. Prosím poraďte co a jak nakonfigurovat abych vyřešil tento problém dekuji

Odpovědi na otázku

Na prvnim routeru musis zprovoznit presmerovani portu (jednodussi moznost) nebo ho provozovat v rezimu bridge.

Nesdělil jsi nám typ toho druhého wifi-routeru.Nesdělil jsi, k čemu (k jakému zařízení) se snažíš nastavit vzdálený přístup. K NAS-serveru? Nějakému počítači?Varianta 1: na prvním routeru vytvoříš DMZ pro adresu druhého routeru.Varianta 2: Nejspíš bude taky stačit ten druhý wifi-router nepoužívat jako router, ale jako access poit (vypnout na něm DHCP server, nastavit mu na LAN nějakou volnou IP-adresu ze sítě prvního routeru a přívodní kabel zasunout do LAN. WAN zůstane nezapojený.)