Připojení jednoho vstupního zařízení ke dvěma počítačům zároveň

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký USB-B "sbočovač" (opak rozbočovače) umožňující připojit jedno vstupní zařízení ke dvěma různým, na sobě nezávislým počítačům. V mém případě by se jednalo o připojení přijímače signálu z bezdrátové klávesnice a myši zároveň ke stolnímu počítači (resp. notebooku, který se nepřenáší a je připojen k externímu monitoru) a Raspberry Pi B+ používanému pro Kodi. Počítače by neběžely souběžně, pouze buď jeden nebo druhý. Tudíž můj dotaz zní následně: Existuje nějaká možnost, jak "rozdvojit" jeden konektor typu USB-B samec na dva konektory téhož typu? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Opak rozbočovače je slučovač. A hledej KVM přepínač.

Jinak to takto sloučit nejde. Jak by ty počítače s myší a klávesnicí komunikovaly, oba současně? Jedině ten přepínač.

Jako ten přepínač může sloužit to raspberry, které by buď mělo USB připojené na sebe, nebo by přes USBoverIP tunelovalo USB do toho počítače. Otázka je, kterou implementaci USBoverIP použít (žádná mi nefungovala s Windows uspokojivě) a pak taky odezva, u myši by to byl asi docela opruz.Třeba tady: http://usbip.sourceforge.net/Ale je to možnost, kterou nedoporučuju