» Poradna » Počítačové sítě

Připojení internetu smart tv sony nejde

Zdravím vás chci se zeptat mám problém se smart tv píše mi to místní adresa a připojení k intenetu ok na protokolu IPv6 ale internet nejde tak jsem testoval router a tam mi to napsalo jakože není aktivní ipv6 tak bych potřeboval poradit jak mám router správně nastavit jedná se o tp-link wr841n předpokládám že to bude tím. Na ipv4 se vubec nelze připojit v TV. A ještě v manuálu tv se píše pokud vyberete protokol IPv6, některé internetové stránky, aplikace nebo obsah nemusí jít zobrazit tak nerozumím tomu děkuji za rady

Odpovědi na otázku

-ipv6 musí poskytovat váš internetový provider-ipv6 musí umět váš routerParametry pro nastavení připojení váš internetový provider

Jedna otázka,nejde to kabelem?Sony Tv z Androidem mám a pokud to jde raději kabel,nic jsem nemusel nastavovat.

Dovoloim si rict ze nemoznost protokolu IPv4 je nesmysl. Znovu projdete nastaveni TV.

No muj router umí IPv6 ale neni aktivní musím to nák nastavit v nastavení v routeru ale nevím přesně jak a moje tv má operační systém linux ne android no IPv4 lze nastavit na tv ale nejde se připojit k internetu pouze k IPv6 a to se tv tváří že je připojená ale internet nejde

A co tak napisat model cislo tv sony

ma IPv6 zapomen a nastav to prez IPv4, televize to musi rozhodne umet, obdrzi od routeru adresu? Jakou? Restartovat router jsi zkousel?

Model je Sony KD-49XE7096

Tohle je opravdu nesmysl, primárně to musí vždycky fungovat na IPv4. A jen v určitých případech to může fungovat i na IPv6.

Takže v routeru nech IPv6 vypnuté a na TV to nastavuj v IPv4. Nicméně správně by tam nemělo být co nastavovat, prostě připojíš TV s routerem kabelem a mělo by to jet, ovšem za předpokladu, že se v nastavení routeru nevrtal nějaký "taky odborník".

ok díky za rady ono ta tv je v horním podlaží a router v přízemí budu muset koupit wifi extender a připojit kabelem

Wifi extender - větší nesmysl už fakt nevymyslíš.

A jak to mas pripojene nyni? Wifi extender je vyborne reseni jak si sit jeste vice zarusit a znefunkcnit, minimalne ten jednopasmovy. Radsi zvol levnejsi, spolehlivejsi ale uznavam ze i pracnejsi reseni pomoci utp kabelu.

WiFi extender NEEE :) jen obyčejný kabel z routeru do TV. Nic lepšího nevymyslíš.

No tak zrovna na tento extender TP-LINK RE200 AC750 Dual Band jsou výborné recenze

To nemění nic na tom, že to je nesmyslné řešení a rozhodně ne pro dlouhodobý provoz. Ty extendery dělají v šíři hrozný bordel a nestabilitu. Nevymýšlej teplou vodu a natáhni kabel z routeru k TV, potom to bude fungovat. A neříkej, že to nejde ;)

Recenze od lidi co si pochvaluji jednoduchost pripojeni pomoci WPS nelze brat jako relevantni

... pomohlo vypnout Wi-Fi direct ...

Dobrý den, řeším podobný problém, Wi-Fi v bytě běží (router TP-LINK TL-WR841N), na TV (KDL-48WD650) automaticky nenašlo nic. Nastavila jsem síť ručně a výsledek připojení - Místní adresa: OK, Přístup k internetu: Selhalo. Nastaveno mám IPv4, Wi-Fi Direct vypnutý, PROXY vypnuté.Děkuji za každé cenné rady.