Připojení HDD přes dokovací stanici

Prosím o radu. Mám pevný disk připojený přes dokovací stanici = umožňuje připojování a odpojování HDD za chodu PC. Po zapnutí PC a následně připojení dokovacé stanice (čili připojení dalšího disku) je vše v pořádku - na monitoru se objeví hláška o připojení. Ale v průběghu zapnutého PC se několikrát opětovně tento disk znovu připojuje.Děkuji za

Odpovědi na otázku

Co je to za dokovací stanici? Může to způsobovat špatné napájení, špatný propojovací kabel, špatný konektor, někde se při pohybu/otřesu odpojí a zase připojí, proto dochází k opakovanému připojování. Může to být i vadný harddisk nebo celá ta dokovací stanice.

Máš u desky, ke které je dokovačka připojená, povolené SATA-hotplug?

Pokud je dokovačka připojena přes USB, tak je to nesmysl.

jedná se o tuto dokovací stanici a co je nesmysl? opětovné připojování není vlivem jakéhokoli pohybuhttp://www.alza.cz/qcp-docking-station-usb-3...

Reagoval jsem na tu "radu" se zapnutým sata-hotplug. V případě zapojení dokovačky do USB je to blbost. Předpokládám, že "arco-cz" to trefil.

Nedoporučuji, raději normální prověřený box.

šuplík nechci, .....raději normální prověřený box.... = můžu poprosit o návrh vhodného typu?

Jo prosím tě můžeš si také koupit šuplík s nebo bez boxu, kde přímo zapojíš disk do PC na rychlou SATA a pokud to nedělá problém (nastavíš / přenos dat) a můžeš normálně za chodu odpojovat klid, disky to přežijí takto připojené ano.

Chápeš jo do pozice bedny, klidně si jich tam můžeš dát podle toho kolik jich máš volných.

mám terový disk a když byl v PC, tak neoustil spuštění PC - ani do Biiosu - prostě to nefungovalo, takže jsem šla do dokovací stanice, tudíž nejdříve nastartuji PC a pak teprve kliknu na zapnutí stanice - připojení disku. Mám ještě externí teráč- přes USB a ten problém nedělá.

Pokud máš disk zapojení na sběrnici (SATA / PATA) a BIOS ho zastaví hned po startu = je vadný to mi disky dělají kolikrát jsou na reklamaci někdy i tlučou čili divný zvuk. Řeší se to repasem většinou do 10 dnů.