Pripojeni grafiky ke staremu monitoru

Mam z grafiky vystupy pouze hdmi a displayport. Monitor mam BenQ G2220HD a ten ma pouze vystupy vga. a dvi. Bude fungovat kdyz vymenim kabel od monitoru za dvi (z monitoru) na displayport ( graficka karta)? Nebo budu muset koupit novy monitor?

Odpovědi na otázku

Měl by fungovat (směrem z DP do DVI), existuje i kabel HDMI/DVI.

Přesně řečeno, je to převodník z DP na HDMI, ve variantě HDMI/DVI je to jen redukce.

Tedy: ... převodník na HDMI či DVI ...

to znamena ze je lepsi vyvest z hdmi zdirky grafiky do monitoru dvi? A nebo bude stejne dobre fungovat displayport z grafiky do monitoru dvi?

Realne je uplne jedno, jestli to bude z HDMI nebo z DP.

Lepší je kabel HDMI/DVI, je to jen pasivní "změna konektoru".Z DP je to aktivní člen.

Mate pravdu, ma odpoved vyse je samozrejme nespravna. Spravne reseni je HDMI-DVI kabel nebo redukce. treba takhle: https://www.czc.cz/c-tech-kabel-hdmi-dvi-m-m... .