» Poradna » Notebooky

Připojení externího disku ruší wifi signál

Dobrý den,obracím se na vás s problémem ohledně externího disku. K počítači (Macbook M1), jsem připojil pomocí thunderboltu externí disk. Po připojení na počítači téměř přestala fungovat wifi, která ale normálně fungovala na ostatních zařízeních. Nevíte, jak tento problém vyřešit nebo čím je to způsobeno? Několikrát jsem to vyzkoušel, takže vím na 100%, že je wifi rušena právě po připojení externího disku. Děkuji a přeji pěkný den.

Odpovědi na otázku

Ano, to je bezny problem.Doporucuje se zmenit polohu kabelu/disku/notebooku...Pripojit se kabelem.Pripojit se na jinou wifi frekvenci. Jsi na 5GHz?Pouzit jiny externi disk.

Bohužel nevím, jak se připojit na jinou wifi frekvenci, poradíte prosím? To je jediné přijatelné řešení. Díky za odpověď!

Ta poloha opravdu nepomaha? Vetsinou se lide vyjadrovali, ze disk nechali na delsim kabelu co nejdal od pristroje a bylo to vicemene dobre.Wifi ti poskytuje router. Pokud napises jeho presny typ, da se podivat, jake podporuje frekvence. Pri vybirani wifi site, na kterou se pripojujes, byva zvykem mit v jejim nazvu primo frekvenci uvedenou.

To nepomůže, je prostě potřeba vylaborovat jinou polohu kabelu.

Podobný problém jsem měl na telefonu když jsem připojil vadný MHL adaptér. Telefon náhle přijmal wifi pouze z několika metrů a dosah bluetooth byl pouze několik cm od telefonu.
Tzn. pokud budeš mít i slabý dosah bluetooth, problém může být i v kabelu od disku nebo někde přímo v něm.

Chcelo by to zohnať dobre tienený kábel pre pripojenie disku a presvedčiť sa či to neruší náhodou elektronika toho disku tým, že nie je odtienená.

Na klvaitu bezdrátu si stěžovali spíše majitelé MacMini kde jsou antény vevnitř hliníkového těla, v Macbooku jsou snad v displeji. Nicméně to zřejmě bude nějaké rušení, vyzkoušet jiný disk na stejném kabelu, vyzkoušet jiný port, vyzkoušet jiný kabel. Vyzkpušet HUB/dock. Víc se pro to udělat nedá.Já měl třeba problém že mi “chrčela” externí zvukovka, problém byl v USB hubu, přes který byla připojená. Na MacMini mi pak tu a tam laguje BT klávesnice Keychron, na Macbooku Air ve stejné vzdálenosti i místě se stejnými periferiemi nelaguje. Ale ta klávesnice je hrozná na PC se pomalu ani nepřipojí.