» Poradna » Programy

Připojení dvou účtů do Outlook 2010

Zdravím, mám Outlook 2010 a v něm mám jeden účet u Microsoft a druhý účet u Active24. Oba dva účty odesílají a přijímají emaily což je v pořádku. Problém je ten, že když odešlu email třeba z účtu honza@active24.cz, tak se zobrazí u adresáta že email přišel od člověka Lukáš Holý. Když pošlu email z petr@exchange.com, tak u adresáta se objeví že přišel od člověka Lukáš Holý?Jak mám prosím změnit aby za adresy honza@active24.cz přišel email k adresátovy pod jménem Honza Honza a z adresy petr@exchange.com přišel email k adresátovy pod jménem Petr Petr?Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Utlouk 2010 tedy neznám, ale u Thunderbird mám dafinované 2 SMTP servery s různým jménem (ale de fakto stejné, smtp.seznam.cz) a u každého účtu si zvolím jiný SMTP.

Pokud jste si u poskytovatele Mailu zadal stejné jméno tak to funguje správně. Tohle není vlastnost kterou ovlivní Váš outlook .

Tohle se nastavuje v Outlooku v Nastavení účtu - Změnit hned první kolonka vlevo nahoře. Pokud tam máš nastaveno něco jiného, než se pak zobrazuje příjemci, tak za to může SMTP server - některé údaje o odesílateli v hlavičce přepíšou svým nastavením. Je to ochrana proti anonymnímu spamu, aby se vždy zobrazoval skutečný odesílatel.

Nastavte si zobrazení "Od" ve zprávě a tam si vyberete z jakého účtu to bude odcházet.

On má nastavné stejně účty u obou stejně "frantu" takže z A i B to přijde od FrantyHlavně na nastavení jeho outlooku neovlivní to jak to zobrazí outlook někoho jiného. Tedy pokud na druhé straně je vůbec outlook.

Uz jsem to vyresil. Problem byl u nasi firmy. Mam u office365 dva emaily pod jednim jmenem a to delalo ten bordel. U uzivatele ktery ma pod svym jmenem jeden email, tak to funguje jak ma. Diky za snahu