» Poradna » Počítačové sítě

Připojení dvou PC na jeden kabel (jedna IP adresa)

Zdravím,potřeboval bych poradit jestli jde nějak vyřešit tenhle problém.Máme doma ADSL připojení a to vede do wi-fi routeru,z routerou jsou pak vyvedeny 2 ethernetové kabely,jeden do prvního patra domu a další pak do posledního třetího patra domu.Jenže v posledním patře domu bych potřeboval připojit na ten jeden kabel minimálně 2 notebooky,bohužel wi-fi sít z přízemí do posledního patra nedosáhne,a když zkusím připojit další wifi router na ten kabel nahoře,tak to nejde,wifi síť ani pevné připojení přes kabel,přes ten router prostě pro ty dva počítače nefunguje. Nejsem odborníkem v tomhle směru,ale asi už tam bude pevná IP adresa,na kterou logicky dva počítače nepřipojím,díky tomu že ADSL je přivedeno do routeru v přízemí a to je už rozděleno do více kabelů a wifi.Děkuji za všechny nápady a rady :)

Odpovědi na otázku

Kúp switch.

Ano. Proste na konec toho kabelu v poslednim patre pripoji switch.

A nemá switch stejnou funkci jako třeba wifi router,akorát bez wifi? Dobře díky koupím ho a zkusím :).

Switch ma stejnou funkci jako wifi router, akorat bez routeru a bez wifi. ;o)Switch nejspis mate uz na tom stavajicim wifi routeru, neb tam pravdepodobne mate vic LAN portu. Takze je-li aspon jeden z nich volny, staci pripojit dalsi kabel, ktery dotahnete do posledniho patra a pujde to i bez switche. (Ale jeden kabel a dalsi switch na konci by to resilo asi elegantneji.)

PRávě volný už neni žádný port. Chci to vyřešit jak píšete,zapojit switch na konec toho kabelu v patře a připojit tak dva notebooky,našel jsem doma router od Zyxelu,zkusím jej využít jako switch. Stačí jen vypnout dhpc server a mělo by to fungovat jako switch že?

Wifi do toho pořád nepleť, působí to dojmem, že máš zafixováno slovní spojení "wifi router" a neumíš to použít samostatně. Router nemusí mít wifi a ne každé wifi je součástí routeru.Jinak, k věci: Tobě by mělo stačit, abys ten kabel strčil do libovolného switche, nebo i do lan portu od routeru (zřizovat další síť zapojením do vstupu wan je sice možné, ale pravděpodobně zbytečné). Pokud ti to takhle nefunguje, je něco špatně, ale co, to asi takhle, na dálku, nezjistíme. Zkus ten rozšiřující prvek (switch, nebo router) napřed vyzkoušet v bezprostřední blízkosti ADSL modemu, aby se vyloučila chyba kabelu.

Jojo zkusím to hned zítra s tím switchem,díky

Tak dobrý už jsem to rozchodil :D. Stačilo vzít ten router co jsem našel,kabel od internetu nezapojovat do WAN,ale do ethernetoho porto a už jde itnernet na obou počítačích . Že mě tohle nenapadlo hned :D Díky moc za snahu a váš čas :).

Čímž se z toho stal výšezmíněný switch.