» Poradna » Počítačové sítě

Připojení druhého routeru pomocí LAN?

Zdravím, chtěl bych se zeptat. Do bytu mám zavedený O2 internet do Wi-Fi routeru Zyxel VMG 3312 přes DSL přípojku. Wi-Fi připojení na tom routeru je opravdu bídné, pořád vypadává, rychlost kolem 15 mbps. Když k němu připojím notebook přes ethernet, tak je rychlost kolem 95 mbps, stabilní a nevypadává. A jde mi o to, mám navíc Wi-Fi router Compal CH6475LG, který jsem používal pro připojení na jiném bytě, který má připojení přes koax, ale nemá WAN zástrčku. Nicméně jeho Wi-Fi výkon byl na mé požadavky více než dostatečný, rychlost byla skvělá, internet nikdy nepadal, automaticky se přepínal mezi 2.4 ghz a 5 ghz. A jelikož nerad vyhazuju funkční věci, tak jsem si říkal, jestli bych ho nemohl použít jako Wi-Fi router a připojit ho k tomu zyxelu přes LAN. Případně jelikož má také 2 telefonní zástrčky, tak jestli to jde přes ně. Jsou označeny jen jako TEL, narozdíl od toho zyxelu, kde je to DSL. Pokud nic, tak asi jediné řešení je koupit nový router, co má DSL zástrčku, že? Díky moc za pomoc.

Odpovědi na otázku

mozes vypnut wifi na zyxel zariadeni. Vedla neho (alebo ine vhodne miesto) postavit compal. V compal vypni DHCP. Nastav mu IP adresu mimo rozsah DHCP zyxelu, a tiez nemoze mat rovnaku ako zyxel. Malo by to potom ist.

yo.. prepoj zyxel a compal LAN-LAN