» Poradna » Mobily

Připojení druhého PC Monitoru

Dobrý den chtěl jsem se zeptat.Mám Nvidia GeForce GT 640Oc a připojený monitor ve VGA konektoru té karty.Pak jsem našel ve sklepě větší LG w2241S který má také jen VGA.Karta má jen 1 VGA ale já mám ještě VGA na základní desce,protože je na ní i integrovaná GPU. Když zapojím ten 2 monitor přez VGA do základí desky,bude to fungovat? Budu na jednom( příklad) třeba hrát hru a na tom druhém plochu? Děkuji :) Omlouvám se pokud to není moc dobře vysvětleno nevím o tom moc.

Odpovědi na otázku

Je docela možné, že na kartě máš DVI-I, který bude analogový signál obsahovat a pak stačí http://www.alza.cz/redukce-dvi-vga-d42405.htm

Ano mám tam 2 myslím.Ale než zbytečně kupovat tu redukci tak šlo by to přez tu Integrovanou na desce?

si maďar? Nešlo by to. Šlo by len ak by si mal špec. graf. kartu k AMD CPU, kde by fungovalo SLI, ale muselo by to byť podľa tabulky (k A6 HD1234, k A8 HD1244 a pod), čo nemáš (máš nvidiu). Inak funguje len 1 grafika: interná, alebo externá. To Ti je ľúto dať pár Kč na redukciu? Si socka? Riešenie je reduckia, alebo ďalšia GK, ale tá je u 2 LCD zbytočnosť (zmysel to má len pri napr. 2x GTX 970, alebo asi 4 LCD)

Díky za odpověď,na toto jsem se ptal.A nechte si tyhle blbé nadávky.Ptám se,protože se vtom nevyznám i to jsem psal.Nikdo neni zvědavej jak mu budete za nevědomost v poradně nadávat a nazývat sockou.Asi ste nepochopil tohle ( dočasné ) že? Ta redukce by totiž došla až za 2 dny ode dne koupení,proto jsem se ptal zda to jde či nejde.

trochu mea culpa, lebo som bol v tom, že odpoveď "nie" už máš. A redukcia stojí len pár Kč, určite sa Ti zíde aj v budúcnosti (keby si ešte niekedy narazil na ozaj kvalitný CRT a tie vedeli byť kvalitné). A trošku ma zaráža, že dnes niekto nemá prehľad o cenách napr. redukcii, ale chápem, že nie každý sa PC venuje 4-5h denne 20rokov... Takže snáď Ti nebude ľuto nejakej stovky. Bolo by fajn, keby každá GK spolupracovala s každou, ale výber máš len 1, alebo druhú okrem tých CPU A4 a vyššie mám pocit. BIOS Ti zrejme ani neponúkne zapnutie 2 grafik

Dobrá,chápu vás a ano také mi to mohlo dojít.Ty peníze jsou zanedbatelné.Děkuji za odpověď a vysvětlení jak to udělat.Redukci si pořídím tuto- http://www.czc.cz/digitus-vga-rozbocovaci-k... + tu vaší kdyby tato nesplňovala požadavky.Pardon ale tamto mě naštvalo.Pak odepíši ale to už ze svého pc.(IP-adresy)

mea culpa2, lebo som si nepozrel, že máš len DVI-D, VGA a HDMI, takže len 1 analog. Na budúce si info o HW overím

Lubokubo76 - demente nevstřícnej...

to odkiaľ máte (mn. číslo) tak veľké monitory s len VGA? Aj môj starý LG L1932P má aj DVI aj VGA (aj keď vo svojej dobe nebol asi lowend), detto 2233BW. Ako radí kolega, mohol by si tam okrem VGA mať DVI-I, kde je aj analog signal a použiť redukciu http://www.exasoft.cz/crono-redukce-dvi-vga-1x-...

Ano je tam vážně jen VGA a na zdroj kabel.Ano o redukci vím.Ale jako dočasně řešení než bych jí obědnal bych se chtěl optat na ten způsob na který jsem tázal nahoře.Děkuji lubokubo76. Jinak ten monitor je - LG FLATRON W2241S Rok výroby 2008.

zaujímavý výrobca. Alebo to bol už v čase výroby lowend? Škoda, že nemá DVI. V obchode som sa pýtal na zmenu kvality z VGA na DVI a povedali mi, že zmena bude malá. Nemám zrak ako RuDolph, ale po výmene nebe a dudy

Grafika umožňuje připojit jen jeden jediný monitor přes analog. Ani v jednom z těch dvou DVI není přítomen druhý analog (potřebuješ DVI-I, ale máš jen 2x DVI-D), který by šel vyvést redukcí DVI-I>VGA. Žádná redukce, ale VGA rozdvojka ti nepomůže. Reálné možnosti jsou tři:- aktivní převodník DVI>VGA nebo HDMI>VGA, ale to je drahé- koupit v roce alespoň jeden monitor s něčím digitálním- sehnat si starou grafiku s 2x VGA nebo VGA + DVI-IVyber si, co ti vyhovuje. Já bych se zbavil šrotu a koupil konečně nějaký normální monitor, protože i před 10 lety byla kravina kupovat LCD jen s VGA, natož dnes.