» Poradna » Počítačové sítě

Připojení do Nanostation 2

Zdravím,mou hloupostí se mi stala pro mě dosti nemilá věc. Na střeše mám nainstalovanou Nanostation 2 která funguje už roky bez problému. Bohužel se mi ji nyní povedlo zablokovat a vzhledem k noze v sádře se k ní v nejbližších dnech nedostanu. Proto bych se rád zeptal jestli někoho nenapadá způsob jak se do nanostation připojit. K zablokování došlo po té co kamarád donesl xbox 360 který po nás pro online hraní požadoval otevření portu 3074, postupoval jsem dle nějakého návodu na internetu ale pravděpodobně sem prohodil IP adresy při zadávání nebo sem zadal někde něco špatně, na žádné jiné nastavení se nesahalo pouze sem asi chybně zadal ten port a dal uložit. Od té chvíle se na defaultní ip adresu 192.168.1.20 nemohu připojit, ani když si v nastavení síťové karty nastavím natvrdo adresy 192.168.1.1 nebo 192.168.1.21 a masku 255.255.255.0. Neví někdo zda je možnost se do nanostation nějakým způsobem ještě dostat? Případně nelze provést reset nějak po kabelu viděl sem že některé poe adaptéry mají resetovací tlačítko (můj ne)? Jak sem psal výše k hardwerovému resetu se teď bohužel nedostanu. Předem díky za každou radu.

Odpovědi na otázku

Použij Ubiquiti Discovery a ono Ti to ukáže IP adresu. Pokud v síti používáš jinou IP než 192.168.1.x, tak si na síťovce nastav dříve používanou IP a pokud Ti Discovery nic nenajde, tak nastav znovu tu jak píšeš třeba 192.168.1.21. Nebo ještě zkus vypnout napájení.

tak bohužel ani přes Discovery jsem UBNT nenašel, zkoušel jsem různé IP, i nastavovat různé IP v síťovce a nic. Nano sem také restartoval a nechával ji i nějakou dobu úplně vypnutou. Ovšem nanostation by měla nějakým způsobem dále běžet, protože se přes ni se připojuji na mikrotik u kamaráda, přes pár baráků a ten když se díval do jeho mikrotiku tak tam jsem stále připojen.

Zřejmě si tam nastavil DHCP a nejpravděpodobnější IP bude 192.168.10.1 a zkus si ten rozsah nastavit na síťovce a znovu projet Discoverem. Pokud Ti ani to nepomůže, tak jedině resetovat do továrního nastavení a to budeš muset vylézt na střechu. Ale ty nemůžeš, jak píšeš, tak někomu říct aby to udělal za tebe. Nebo se pozeptat zda nemá někdo originál napájecí adaptér s resetovacím tlačítkem. Nevím jak máš tu M2 starou, ale já mám tři tyto M2 asi čtyři roky a u všech adaptérů jsou reset tlačítka. Pak to budeš muset samozřejmě vše znovu nastavit pokud nemáš zálohu nastavení.

Ten port jsi nastavoval v čem?

Wlan network setting - Port Forwarding

Opravdu přímo v tom Nanostation? Kde jsi vzal heslo, neříkej, že to poskytovatel internetu neměl zaheslované?

Mimochodem, nastavit port forwarding by ti stejně nestačilo, v první řadě bys musel mít od poskytovatele přidělenou veřejnou statickou IP adresu.

Na internetu jsem ještě našel že u nanostation m2 je dodáván POE adaptér s tlačítkem reset přes které lze zařízení dostat do továrního nastavení. Ovšem starší nano 2 je napájena 12v adaptérem a m2 s 24v a žádný 12v adaptér s resetovacím tlačítkem jsem nenašel.

Je to ovšem jasné, že pokud to dostaneš nebo už jsi dostal do továrního nastavení, tak nemáš šanci to připojit k internetu, bez informací od poskytovatele pro správné nastavení? V továrním nastavení ta "anténa" samozřejmě netuší, k jaké sítí a jak se připojit.