» Poradna » Počítačové sítě

Připojení 6 TV k PC

Ahoj, zdravím vás všechny.Měl bych na vás 2 dotazy. Jak by jste řešili připojení téhle věci, kterou popíšu.Dotaz 1)Potřeboval bych propojit 6 TV, 55" (=139cm) uhlopříčky k jednomu PC. Z těch 6 TV bude jedna velká zeď, která bude tvořit jeden velký obraz. Např. podobně jako to mají na Nově, kde jim to v pozadí běží. Asi mi je jasné to, že budu potřebovat 2 nadupané grafiky, které tohle všechno utáhnou. Plánuje se tam např pouštět O2 TV, živá kamera, která bude streamovat dannou situaci. Jak by jste tohle řešili? Např. nějaké 2 lepší grafiky které budou mít dostatek portů na to abych to vůbec zapojil a spojit to SLI Brigdem? Nebo k synchronizaci obrazu mi je SLI Bridge k ničemu a grafiky to mezi sebou budou umět samy? Nevěděli by jste o nějakém setupu, který by tohle dokázal? Nutno taky říct, že bych ještě k tomu všemu potřeboval menší monitor k ovládání one té velké TV zdi, protože z místa kde bude počítač neuvidím na tu zeď a nebudu jí tak moci ovládat.Dokáže tohle Windows? nebo bude potřeba speciální software který tohle dokáže?Dotaz 2)Dotaz 2 souvísí s dotazem 1 a to, že v místnosti budou ještě 2 další televize (každá samostatně na druhem konci místnosti), které by měli zobrazovat tu stejnou věc, která zrovna probíhá na velké zdi složena z 6ti TV.Je tohle vůbec technicky možné? Např nějakým Splitrem? Slyšel jsem něco o tom, že to něco umí ale vůbec nevím co..Doufám, že je to srozumitelné. Poprosil bych Vás, kteří ví o tomhle něco víc jestli by se k tomu jakkoliv vyjádřili. Určitě na to budu reagovat a budu doplňovat všechny potřebné informace.Předem moc děkuji za ochotu, jakýkoliv link na nějaký návod s podobným řešením nebo tak nějak. Nebo co je vůbec technicky možné s tímhle udělat.Díky :) :p

Odpovědi na otázku

I k PC s jednou grafikou se dá připojit až 7 monitorů. Jak je to možné? Stačí využít toho, že grafiky umí většinou až 4 LCD a integrovaná grafika v CPU další 3. Nejvíce jsem zkoušel 5 (pak už jsem neměl co k tomu připojit). Fungovalo to normálně.

Stačí třeba několik levných Quadro … v ovladačích je funkce "mozaika - zeď".

Chceš:- 6 monitorov/TV v systéme rozšírená plocha - no problem- 1 monitor, na ktorom bude obraz z tých ostatných šiestich, alebo tam bude duplikovaný obraz jedného z ostatných s tým, že tam bude vždy iný (t.j. chceš duplikovanie prepínať) a tak budeš vidieť čo sa zobrazuje na konkrétnom TV?- 2 TV, ktoré zobrazia to, čo ostatných 6?Dobre som to popísal? Netuším ako sa dá vo Win nastaviť aj rozšírená plocha aj duplikovaná. A ako chceš zo 6 TV poslať obraz do jedného/dvoch TV?

Co to vymýšlíš za kravinu.Na to existují přímo monitory, které mají průchozí porty a zároveň hardwarově řeší víceobrazovkové zobrazení.Takže zdroj přivedeš pouze do jednoho tohoto monitoru. Obdobně lze zapojit ostatní.Vše jinak řešené je blbost, s šílenou konfigurací a obrovskými problémy.Ale obrať se na specialisty, ty jsi absolutní laik, nechápeš a netušíš o těchto možnostech a něco jsi někomu asi slíbil. Tady je každý machr na všechno, Ferda mravenec je hadr.

Myslim ze uplne stacila posledni veta - obrat se na specializovanou firmu, ktera tyto infopanely/videowall reseni dela bezne. Patlani reseni na kolene bez jakychkoliv znalosti a aktivni snahy je ziskat (polozeni otazky v poradne ve stylu Nevim, vyreste to za mne, za toto nepovazuji) neni cesta.

-pro zadání je úhlopříčka naprosto ukradená jde o rozlišení těch monitorů a frekvenci, případně jejich vzdálenost od zdroje signálu-existuji na to jak grafické karty , tak externí boxy či přímo projekční/průmyslové televize . http://www.matrox.com/graphics/en/Případně grafiky nVidia Quadro a AMD FireGL-SLI nezvětšuje počet připojitelných monitorů ale i opačně. Zjednodušeně dvě karty dělají jako by jednu.Osobní pohled je že rozlišení O2 TV na matici normálních televizorů 3x2 bude pohledově něco příšerného......

LuboKubo:Ano potřeboval bych tím jedním monitorem co bude v místnosti vedle ovládat tu velkou zeď. Neuvidím totiž z místa kde bude umístěn PC na zeď. Asi normální obraz na tom jednom monitoru který bude zobrazovat přesně to co bude na těch 6ti TV.Honzo:Mám známého, který o tomhle ví víc a budu ho o tom informovat jen chci o tom vědět víc a jaké jsou zhruba možnosti.