Připojení 4x USB webkameru na jeden USB port pomocí USB HUBu (?)

Potřebuji připojit k PC 4 USB webkamery pro monitoring obří modelové železnice v druhém pokoji. Vzdálenost od kolejiště k PC 7 - 9metrů.SW který by měl rozpoznat 4 samostatné USB kamery mám, ale jak s připojením ?Můj nápad je využít k tomu aktivní napájený USB hub do kterého se zapojí 4 USB webkamery na 4 - 5m USB kabelech, a aktivní USB kabel o délce 5m který povede data do PC. Je toto připojení reálné ? Netuším kolik má USB webkamera (ideálně 720i) příkon v napájení po USB ale věřím že když to bude bez zvuku tak se do 150mA vejde (?).Vím že řešení je třeba IP kamera ale z finančních důvodů to nelze realizovat protože se potřebuji vejít do 3500 Kč se vším všudy (tj. 4x kamera, 1x akt. usb hub a kabeláž = 1x5m aktivní USB + 4x 5m pasivní kabel od kamery k HUBu).Máte s tím někdo zkušenosti ?Lze to realizovat ?Je pravda že když je USB HUB o 4 portech aktivně napájený 2.0A adaptérem tak že každý port může mít sám pro sebe až 500mA zařízení ?Děkuji

Odpovědi na otázku

Ja si myslim, ze s aktivnym HUB-om by to mohlo fungovat.

Len pouzi kvalitne kable.

5m USB kabel uz je kriticky a ty tenke to ani nemusis zkouset, ale nejake hrubsi by to mohly zvladnout