» Poradna » Mobily

Připojení 42" plazmy k PC a nepasující kabel na anténu

Dobrý den,zakoupil jsem přes Aukro plazmovou televizi Panasonic TH-42PH20U HD (http://aukro.cz/42-panasonic-th-42ph20u-h... ), ale nemohu k tomu připojit běžný koaxilní kabel. Vstup vypadá podobně jako u jiných televizí, jen se zdá být nepatrně menší (viz. foto v odkazu). Také mám potíž s připojením na na počitač a to jak na MacBook, tak na obyčejný notebook (odzkoušeny dva). Přo přepínání vstupu na TV se nic nezobrazuje, menu lze vyvolat normálně.Neví prosím někdo jaký kabel k TV a jak zprovoznit připojení na PC?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nejedna se o TV

Myslíte tím, že se jedná pouze o HD panel?Mohu k tomu připojit nejákým způsobem TV signál? Proč nefungují vstupu z PC?

Opravdu je to jen panel, tuner DVB-T u toho nehledejte. Jak připojujete PC k tomuto panelu ?

U MacBooku používám redukci z DisplayPortu na D-SUB a poprvé se mi dokonce obraz zobrazil, ale celý v růžovém. Z dalších notebooků jsem zkoušel D-SUB a DVI normálně napřímo kabelem.Myslel jsem si, že je to způsobené špatným kontaktem, ale kabely jsem několikrát překoroloval i zkusil vyměnit za jiné a nic.

Vždyť to má VGA, DVI-D a HDMI - to by neměl být problém připojit k jakémukoli PC/NB. Koaxiálem k tomu nic nepřipojíš. To, co se Ti zdá jako koaxiál, je components video vstup. A opravdu to není televize, je to pouze plazmový HD panel.

Je možné k tomu připojit běžný setobox?

Pokud bude mít HDMI, tak ano.

Pokud ten setobox bude mít výstup HDMI tak ano . ( Běžně to ale nemají).

OK, děkuji za odpovědi. Toto mi, co se týká připojení na TV signál stačí (jak jsem si mohl nevšimnout, že to není TV? :D).

Už jsem se na nějáké koukal a setobox v odkazu je velmi zajímavý. Děkuji.

Okopírovaný popis předmětu: "Prodám 42" plazmový HD panel PANASONIC TH42PH30U"Co je k nevšimnutí na psaném textu HD panel???? Myslím že jsi hlavně viděl cenu a kolem dokola mlhu - jak dobře koupíš plazmu

http://www.panasonic.com/business/plasma/pdf/TH_42... Tady jsou vsechny specifikace, vcetne rozmisteni konektoru a popis vstupu s rozlisenim, ktere podporuji. TV je detail. Panel ma docela slusnou konektivitu a dokonce vystup na stereo reprobedny, coz je velke plus. Je to zajimave zarizeni.

Ano, jen se zdá, že nějak nefungují (alespoň ty na PC, pokud nedělám něco špatně) :D

Pro připojení set top boxu můžeš taky použít něco jako BND Scart, třeba: http://www.akabely.cz/index.php . A pro propojení s PC/NTB nastavil jsi v PC/NTB 2 plochy?

Oprava: BNC Scart