» Poradna » Web a internet

Připojení 2 routerů

Dobrý den, Chtěl bych propojit ethernet kabelem dva routery, jeden hlavní, druhý na zesílení signálu.Na některých webech jsem se dočetl, že port WAN má omezení 100mbps.Pokud tedy zapojím ethernet do LAN od prvního routeru (1gbps) a na druhém konci do WAN druhého routeru, bude rychlost omezena na 100mbps?Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

1. Normálně se to zapojuje do LAN druhého routeru (pokud chceš mít vše v jedné síti).2. Rychlost závisí na tom (druhém) routeru. Pokud není gigabit, bude rychlost omezená. Samozřejmě u wi-fi tě to trápit nemusí, ta takové rychlosti nedosáhne tak jako tak, ale u kabelového připojení to bude znát (max 11 MB/s = 88mb/s).

Pro zesílení WiFi signálu se nepoužívá router , ale WiFi AP (extender) případně pokud už router nějaký máte přepněte ho do režimu AP. Většinou pak všechny porty jsou přepnuty do LAN.Ale samozřejmě záleží na konkrétním modelu.Jinak rychlost určuje nejpomalejší článek tzn pokud bude jedno rozhraní 1Gbit a druhé 100Mbit, bude linková rychlost podlepomalejšího 100Mbit.

Predpokladam ze mas dva routery co maji navic jeste wifi a ty chces pouze dostat wifi signal dale... takze Router1 mas pripojen k ISP (ISP je pripojen ve WAN) a funguje ti pres nej internet do lokalni site at ses na WIFI a nebo na kabelu v portu (LAN)... pokud ne, dale necti.... Cela sit je za NAT (prekladem adres a IP v lokalni siti dostanes od DHCP).... pokud chces dostat internet dale a uz mas Router2 tak staci pripojit kabel z lan Routeru1 do Lan Routeru2 (kdybys ho dal do WAN budes za dvojitym prekladem adres, coz je zbytecne)... a Router2 vypnes DHCP a nastavis mod na Bridge (ne router/brana) (muze se jmenovat v nastaveni jako BRIDGE nebo AP) a WIFI na nem nastavis stejne SSID, HESLO a zabezpeceni jako na ma Wifi na Routeru1

Když wifi-router přepneš do bridge, už není nutné zapojovat přívodní kabel do LAN, protože i WAN konektor začne fungovat jako LAN.Pokud wifi-router do režimu bridge přepnout nejde, zapojí se přívodní kabel do LAN (WAN zůstane nezapojený).V obou případech se vypne DHCP server (ať už automaticky přepnutím do bridge nebo manuálně).Ještě se musí zkontrolovat IP-adresy, aby v síti nebyly dvě zařízení se shodnými adresami. Pokud má hlavní router na LAN adresu 192.168.0.1, nastavíš access pointu (Wifi-routeru používanému jako access point na LAN) třeba 192.168.0.2

Tak jsem si 2. router nastavil na Bridge AP, nastavil název a heslo wifi z 1. routeru a přestalo mi fungovat připojení k 2. routeru přes kabel pro jeho správu. Nevíte, co s tím?