Priorita HDMI výstupu

Zdravím, trápím se s následujícím problémem.Mám grafickou kartu NVIDIA GeForce GT 630, ke které mám přes HDMI připojený monitor a přes D-Sub televizor - v podstatě taky monitor. Oba obrazy jsou identické, klonované, mají stejné rozlišení a to mi vyhovuje a funguje to. Problém je v tom, že pokud jsou fyzicky připojeny oba monitory, je primární ten přes D-Sub a na něm se zobrazuje i BIOS a všechny ostatní informace. Monitor připojený přes HDMI se zapne, až když naběhnou windows 8 a můžu se přihlásit. Pokud ale fyzicky odpojím kabel D-Sub, nabíhají všechny tyto informace na standardním monitoru, připojeném přes HDMI.Lze nějak přesvědčit grafickou kartu, aby primárně využívala HDMI rozhraní, i když je fyzicky připojený monitor přes D-Sub? Pro mě je to docela komplikující, protože D-Sub kabel je skrz zeď protažený do jiné místnosti, navíc při každém zapnutí PC se probudí i ta televize, nebo se přepne na PC vstup, takže se musí ovladačem zase vypnout, případně přepnout zpět atd. Taky nemůžu použít pro připojení TV jiný kabel, než ten stávající D-Sub, co je už natažený, muselo by se sekat do zdi.Domnívám se, že to není věc ovladače pro Windows, protože jde o BIOS a informace, které se zobrazují ještě před startem Windows.

Odpovědi na otázku

Musíš ten HDMI ve Windows nastavit jako primární. Nepovím ti přesně jak, protože u NVIDIA to bude poněkud jinak, než u mých ATI, ale určitě na to přijdeš.

To jsem zkoušel všelijak, jako primární atd... To nastavení má vliv pouze na Windows, aktivuje se až po startu windows. Mě jde ale o zobrazování POST informací, BIOSU a hlavně o ne-aktivaci D-SUB výstupu během startu PC.

Mate pravdu, tohle nastaveni na to nema vliv. Ale velmi se obavam, ze to te GK proste nevysvetlite a budete se s timto stavem muset smirit.

Zdravím, povedlo se vyřešit? mám podobný problém..