» Poradna » Notebooky

Print screen

Ahoj, nevíte co dělat když mi nejde udělat screen obrazovky? Notebook novej, dobrej, nechápu v čem je problém

Odpovědi na otázku

Začal bych instalací operačního systému.

Tak jasně no to mám.. mám ho tak měsíc/dva. Všechno ostatní je vpohodě jen ten word nejede

Doufal jsem, že vám to dojde. Operační systém jste jaksi nesdělil, a to je pro radu docela kritické.Většina operačních systémů s grafickým rozhraním reaguje na tlačítko Print Screen, například KDE spuštěním programu, který zachytí obrazovku, a zeptá se vás, co s ním chcete dělat.

Tak riesis problem s Print screen, alebo s Word-om.

jaky word?

Co to znemená, že nejde udělat screen? Jak to provádíš a co ti na tom nefunguje?

tak zmáčknu tlačítko PrtSc.. dál to chci hodit do malování aby se to dalo oříznout dám ctrl v a nic

Na notebookových klávesnicích bývá print screen spolu s klávesou Fn.

Na me nee a jde o treti ntb. Dve nenum posledni s num a ta chce 3 klavesy.

To jste měl hned napsat, že jde o třetí ntb.Na třetím ntb klávesa PrtSc není.

Je. Sedma klavesa nahore zprava doleva.

Mam galerii kde muzi orezatMel bys mit v desitkach vystrizky tak pouzivej je. Vyberes co budes chtit. Muzes i pes pevnou rukou svou obtahnout obrazek k vystrizeni.

No to snad ne! Žádné muže neořezávejte!

preklep, vratil jsem se zvenku a potahly se mi skla bryli domaci rosou, ale ne hned, az pote co jsem zacal pít svařak spěšne udelany na zahřáti. Venku mame 8C

No znělo to jako nabídka šíleného umělce..."Mám galerii, kde rozřezávám muže."Pak jste do toho přidal výstřižky (jak sadistické!), ze kterých si vybíráte a následně je obtahujete (perverzní!), abyste to pak zase vystřihával.Bacha na to, stačí zamlžené brýle, a za 20 minut si pro vás přijede zásahovka Na zdraví!

Jak ho delas. U nekterych w10 je potreba Fn s Windows +Prt scr

já zkouším jen PrtSc nebo Fn+ PrtSc

tak už mi to jede je to teda windows + PrtSc ale musel jsem nejdřív vypnout Num Lock.. docela zvláštní

Ja to nasel az na wintipu ze musim o klavesu vic. Ma dobre navody jak Kupka

patlat se ještě s Malováním mne vždycky štvalo - na Windows mašině mám Lightscreen:https://www.stahuj.cz/grafika_a_design/zachycov... čihttps://portableapps.com/apps/utilities/lightscree... a printscreenem si rovnou ukládám obrázky do složky. Případně rovnou klávesovou zkratkou uložím screen např. jen aktivního okna nebo výřez obrazovky.

tak třeba když je to screen pro sociální síť,t ak na FB, discord, ale i do různých publikačních systémů lze screenshot ve schránce rovnou vložit místo výběru uloženého souboru

jj, mně se ale většinou hodí soubor. Ale on Lightscreen umí i schránku, pokud vím. Pro mne je super hlavně možnost screenu jen konkrétního okna nebo výřezu obrazovky, což standardně nejde.

Win+Shift+S Rychly print screen s moznosti vyrezu...

To není standardní zkratková klávesa, ani to není standardní funkce Windows (pokud máš Windows), určitě k to máš přiřazené k nějakému programu.

Print screen už má bajo-miro dávno vyřešený, ale když jste to znovu vytáhli...https://www.winhelponline.com/blog/screenshot-portion-s...

Je to už standardní funkce win10!

Pozitrone, Pozitrone.. nedelej chytreho a vyzkousej si to, je to standardni funkce od verze z dubna

Mně to nefunguje na desítkách, jsem netušil že něco takového Blil Brána implementoval do Win10. Tak nikdo neví všechno, ty jo?

tak si na to stahni program, kdyz to nejde normalne

Tak zkus aplikaci "Výstřižky"