» Poradna » Programy

Print screen v red hat

zdravim, potreboval bych udelat print screen obrazovky v red hat linuxu.nemuzu instalovat nic novyho. zkousel sem po windowsacku print scr a vlozit do gimpu, ale to nejde. poradi nekdo jak na to?

Odpovědi na otázku

Pokud je tam nainstalovane KDE, tak muzete pouzit utilitku ksnapshot,ktera umi sejmout okno nebo celou plochu a ulozit ji jako obrazek.

Pokud tam máte nainstalovaný ImageMagick, můžete použít příkaz import.

xwd -out vystup.xwd #tym sa vytori x-window dumpa ten sa sa bud priamo nacitat do gimpu, alebo skonvertovat cez vseliake xwd2nieco