» Poradna » Počítačové sítě

Přímé kopírování z NASu na NAS

Dobrý večer,mohu nějak kopírovat dílčí obsah (třeba jednu složku) z jednoho NASu na druhý (oba Synology) v rámci jedné sítě, aniž bych k tomu potřebovala další počítač?Děkuji

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 95.0.4638.69

Dobrý den,kopírování z jednoho NASu na druhý lze provést několika způsoby. Například tak, že si připojíte oba NASy k počítači jako síťové složky a v Průzkumníkovi (či jiném správci souborů) zkopírujete data z jedné složky (NASu) do druhé. Toto řešení je ale pomalejší a vyžaduje, aby byl počítač zapnutý po celou dobu přenosu dat.Bohužel úplně bez počítače to nepůjde ani v případě použití druhého způsobu. Otevřete si webovou administraci jednoho z NASů a spusťte aplikaci File Station. Zde v nabídce Nástroje zvolte Připojit vzdálenou složku-Sdílená složka NFS.Poté do pole Složka zadejte síťovou cestu ke sdílenému disku nebo složce druhého NASu (např. \\192.168.1.1\home). V položce Připojit k klepněte na Procházet a vyberte, kam bude namapována vzdálená složka (doporučuji například do home\mnt).Poté v rámci File Station uvidíte v dané složce (tj. např. home\mnt) obsah složky nebo disku z druhého NASu. Se soubory můžete pracovat prakticky stejně, jako v Průzkumníkovi, tj. kopírovat oběma směry, přesouvat, mazat atd.Přeji hezký denKarel KiliánŽivě.cz

Ten folder uz tam je /mnt

to on nevi bo pouziva mirosofti uvazovani

Ono to NFS aspoň u mě není standartně povolený. Takže by se asi slušelo nejdřív začít s povolením a nastvením přístupu pro danou složku.Mě osobně se zatím nepodařilo propojit 2 Synology (dvě různé sítě). Snažím se to propojit, ale nevím co mám za problém. Napadá mě, že možná nepředávám všechny potřebné porty.

NAS sa bez dalsieho zariadenia ovladat neda, takze odpoved je nie.

ale ale.. prezentujes se tu jako odbornik na Synology a nevis ze ve Filestation se da pripojit sitova slozka a pracovat s ni ? Jeste nevis na jaky NAS se ptas a uz davas negativni odpoved

Můžeš na to použít synchronizaci.

Hyperbackup je to co hledáš.

nie, to nieje, to je nieco uplne ine. A synchronizacia spomenuta vyssie tiez.

Všetci tu píšete hlúposti. Chce kopírovať z NAS1 na NAS2. Jasne, že bez počítača to nejde (roob zase asi hulil). Vymýšľate tu blbosti s rsync, backup a podobné hovädiny (ešte že niekoho nenapadlo SHA).Ide to. Na NAS1 si najskôr musíte namapovať zdieľanú zložku z NAS2 do nejakého, najlepšie nového a prázdneho zdieľaného priečinka. Potom keď kopírujete do tohto priečinka, tak je to vlastne do NAS2.Taktiež ide štandardné kopírovanie medzi oknami dvoch prehliadačov, len treba povoliť drag and drop. Čiže otvoríte do každého okna samostatne File station v NAS a bežne ako vo Windowse pretiahnutím kopírujete.To enable drag and drop between browsers:Go to Settings > General > File Station.Tick Enable drag and drop between browsers.Click OK.Open two web browsers of the same kind (e.g., Firefox), and connect them respectively to the source and target Synology NAS.Launch File Station on both Synology NAS. You can now directly drag and drop files/folders between them via File Station.

podla mna huli nobody a este by si aj mal kupit okuliare, lebo bud nevidi na monitor alebo nechape pisany text.

Bez toho, aby potrebovala k tomu počítač je logický nezmysel. To vie každý, kto NAS používa. Ona je úplne neznalá a preto sa takto hlúpo opýtala. Jasne, že to nejde. A pýtala sa na kopírovanie, pretože nič iné nepozná. A pochybujem, že samostatne zvládne nastaviť rsync. To len ty otrocky nezmyselne pristupuješ k laickej otázke. Tak si kľudne pohladkaj ego a choď spať s dobrým pocitom.

ty si kuwa urob poriadok v tom, na koho reagujes. Ja tvrdim, ze to co chce sa neda. Neda sa skopirovat "cokovelk kamkolvek" bez pouzitia ineho zariadenia = pc, tablet, mobil.

Rsync server a rsync klient k tomu opravdu další počítač ?? jako mezičlánek nepotrebuji.

Nobody, prosím o vyvrácení, pokud je to jinak pomocí faktu namísto pouhého urážení ostatních.

Pro zahájení kopírování je nutné se přihlásit přes webové rozhraní NASU. Spustit kopírování přes Filestation. Pro samotné kopírování již počítač není potřeba a pojede samo přímo mezi NASy.

opět se zde ukazuje problém nevhodně položeného dotazu ...nikdo neví zda bez počítače znamená, aby data zbytečně neproudila mezi NAS1 a NAS2 přes PC, ale šla rovnou ... třeba kopírovat přes GUI NASu nebo přes SSH konzoli NASu apod.a nebo skutečně úplně bez počítače, tj. jak někdo psal připojit klávesnici a monitor k NASu apod.navíc jako obvykle tazatelka nereaguje a dotaz neupřesní

I kdybych nakonec přistoupil (nepřistupuji) na roobův debilní hnidopišský výklad, co tazatelka myslela, tak musím hnidopišsky poznamenat, že tazatelka dosleovně zmiňuje "aniž bych k tomu potřebovala další počítač". A třeba přes telefon by to určitě šlo...

Čistě technicky - i telefon je počítač.

Tyhle NASy od Synology v podstatě nejsou nic jiného, než běžné počítače s Linuxem. Když si ve webovém rozhraní povolíš SSH a přihlásíš se tam SSH klientem do příkazové řádky, tak už s tím pak můžeš dělat víceméně co chceš. Problém to není. Je to je jen o tom, jak si rozumíš s Linuxem.

a widlaci jsou vetsinou mimo

Jde to pomocí sdílených složek a rsync.How do I sync data between my Synology NAS using Shared Folder Sync?https://kb.synology.com/en-us/DSM/tutorial/How_do... ---Myslím, že u nižších modelů je to omezeno na dvě složky (tj. na dva synchronizované páry).Pokud už v daném místě je složka stejného názvu, vytvoří se nová s upraveným názvem.

Z dotazu není tak úplně jasný účel zda jde o provozní zálohu, 2 zálohy na 2 místech nebo o aktivní složku na 2 místech.At tak či tak, minimálně k prvotnímu nastavení NASů bude potřeba se připojit z externího PC, při správném nastavení to pak následně už může jet samo a z Ext.PC to pak jen jednou za čas zkontrolovat.

Ja pouzivam pro kopirovani a presouvani dat Syncthing.

Otázka nedává smysl. Buď chci kopírovat NAS-NAS, aby to bylo rychle, nebo je to úplně jedno že to projde přes další PC (NAS-PC-NAS). Pokud se ale vyptávám tady na fóru, tak ztratím víc času, než kdybych to kopíroval přes mobil přes wifi....

Synology Share Sync balicek

Z otázky nelze poznat, zda se ptáš na kopírování dat z jednoho NASu na druhý přímo, bez žádného počítače, nebo jestli tím"aniž bych k tomu potřebovala DALŠÍ počítač"myslíš, jestli stačí připojit oba NAS k jednomu PC. Bez upřesnění ta diskuze postrádá smysl.

Též mě ta formulace zmátla, nicméně tipuji, že bez alespoň jednoho počítače (nebo telefonu s web prohlížečem atp.) to nepůjde.

Mám pouze jeden NAS Synology, nicméně náže zmíněný postup mi přijde smysluplný:https://community.synology.com/enu/forum/17/post/111571You can use File Station on your destination NAS. In Tools menu you will find 'Mount remote folder > CIFS shared folder' option.With that command you can target your source shared folder(s) on your 716+II model in this format:\\ip.ad.dr.ss\shared_folder Enter your 716+ii credentials and click mount. After that you should have your remote connection shared folder listed in File station on 916+. From there you can copy paste/move data, initiate tasks and log out. Also in this scenario you will not need to use any other 'middle' device.Speed will depend on your local speed, array configurations, number and size of files.Ještě bych k tomu dodal, že jeden počítač k tomu asi vždy bude potřeba :)

Tak především je potřeba zdůraznit, že oba NASy musí být spojené kabelem. Kdo má tuto proceduru úspěšně vyřešenou, zvolí příkaz (pozor nesplést) “K O P Í R O V A T”. Dalším důležitým krokem je počkat, na průběh kopírování. Nakonec si můžete zkopírovaná data otevřít, nebo je dále kopírovat, mazat, zálohovat, označit, zamknout, přejmenovat. Ale to si necháme na příští článek.

Synology obsahuje rsync / shared folder sync, coz je presne to, co potrebujes, Je to prastary protokol, na kterem neni moc co vylepsovat, je rychly a afektivni MP