» Poradna » Programy

Příliš vysoké rozlišení.

Dobrý den. Mám problém s prohlížením webových stránek. Na notebooku mám rozlišení 1400x1050 při velikosti 14.1". Toto rozlišení využiji třeba při úpravě fotek, ale při prohlížení webu je to velká zátež na oči. Změna rozlišení v systému nepřichází v úvahu.

Proto bych chtěl vědět jakým způsobem přeskládat stránku, aby lépe využila vysoké rozlišení. Protože většina stránek má pevnou šířku a když jen zvětším písmo, tak sloupečky vyskočí ze svého umístění a věci na stránce se začnou překrývat.

Existuje nějaký prohlížeč, plugin nebo postup jak zvětšit nebo přeskládat stránku na větší šířku?

Děkuji

Odpovědi na otázku

zmackni a drz CTRL a otoc koleckem na mysi zacne se ti pismo zvetsovat kdyz ne tak na opacnou stranu ve firefoxu to tak jde. a nebo si zmen DPI

To s koleckem mysi je prave to zvetseni pisma o kterem jsem psal. Pouzivam to ted, ale pri vetsim zvetseni to uz rozhodi stranku. Zvetseni dpi jsem zkousel, ale neni to nic moc reseni. Ja bych byl nejradsi, kdyby se prohlizec choval jako na mensim rozliseni. Ale JEN prohlizec nic jineho. Doufal jsem ze bude treba existovat nejaky plugin (nejake page resize nebo tak neco).

takto to funguje u ie6 ... u ie7 funguje jako lupa ... dá se také ovládat v pravé části stavového řádku

Opera ma lupu kompletni stranky, mozna i novej FF, ja mam starou verzi 1.56, ta to neumi ani jsem nenasel vhodne rozsireni.

Lupa kompletni stranky? Tak to zni jako presne to, co hledam. Urcite vyzkousim. I kdyz ted pouzivam mozillu a safari. Diky za tip.

Nasel jsem o tom clanek.
technet.idnes.cz ...

Takze funkce zvetsi vsechen text i OBJEKTY na strance. Super!!
DIKY

Udělat si na změnu rozlišení makro, spouštět klávesovou zkratkou a hotovo. HotkeyP

Ve FF to řeší rozšíření PageZoom.

Page Zoom jsem prave vyzkousel ve FF v.1,506 a hned jsem to vyhodil-stoji za prt. Zoomuje opozdene a obrazky nemeni velikost. V Opere zoom maka perfektne.

A preco nepouzivas aktualnu verziu FF? V nom funguje Ctrl+/Ctrl- bezchybne. Ziadne opozdenie, a samozrejme zoomuje celu stranku, vratane obrazkov...

Myslis FF 3.x? Tam uz to okpirovali?

Jo, uz to tam je, a funguje to stejne jako v opere.
A bohuzel v obou je stejna chybka.

To co je nastavene absolutne bez problemu zvetsi nebo zmensi.
Ale jak je na strance nejakej prvek s relativni velikosti, tj treba WIDTH:100%
Tak ten prvek zustane stale stejne sirokej, tj pres celou plochu, bez rozdilu co dela ten zbytek. Ale treba text v nem se zvetsi. Takze to neni uplne "lupa".

Takze to okopirovali uplne stejne jako v Opere. To je uspech, nespackali to, bravo vyvojovemu tymu FF.

FF3 jsem trochu zkousel hned jak vysel, vyhovuje mi lip ten starej az na ten zoom, snadno se zalohuji bookmarks.htm, u trojky jsou zalozky jinak. Nehrnu se zbytecne do novejch verzi, pouzivam teba Winamp 2.40 dnes oznacovany za vzor, kteremu se v rychlosti snazi priblizit.