Prikon komponent vs. zdroj

Zdavim,chtěl bych se zeptat nejakých místních odborníků , jestli mi vydrží 235W zdroj změnu graficke karty z GeForce 2 MX-400 64MB na Radeon 9550 128MB (a nechci slyšet, že se mi to nevyplatí :)). Mám následujíci konfiguraci:Základní deska: ECS K7S5A 100MHz BUSProcesor: AMD Duron Spitfire 949MHz Socket APaměť: 2x256MB DDR SDRAM 333MHz@266MHzGrafická karta: GeForce 2 MX-400 64MBSíťová karta: Int. (vypnutá) + Realtek RTL8139 Family PCI 100MBit/sZvuková karta: Int. (vypnutá) + C-Media CMI8738 4-kanálová+Disketová mechanika 3,5 palceHDD Western Digital WD200EB-00CSF0 18,6 GBCD-RW/DVD-R SONY CRX320E 52x/32x/52xDo teď všechno běželo v pořádku. Jde mi jenom o to, abych neodpálil zdroj.Dík

Odpovědi na otázku

Mel by. Taky zalezi co je to za zdroj.

Je to L&C LC-235ATX "Switching power supply", víc o tom modelu se na tý krabičce nedozvim.

Nechci te nejak strasit, ale tenhle zdroj je dost katastrofa. Mel jsem ho take na podobne sestave a postupne odmital snest zatizeni pri nabehu. Nekdy se zapnul az po vychladnuti, pote co jsem ho odpojil i na vic nez 10 minut od elektriny.Obavam se, ze tech 235W je pouze zboznym pranim a realita je hluboko pod touto hranici. Po vymene za Forton 250W veskere problemy ustaly...Sestava:AMD Duron(Morgan) 1,2GHzAbit KT7 - VIA KT133 chipsetNV GF2MX512 MB SDRAM 133MHz2xHDDCD-ROMCreative SoundBlaster Live! 1024

Vyzkousej si jestli mas jeste rezervu ve vykonu tim, ze pripojis druhej HDD. Zdroj musi mit ochranu proti proudovemu pretizeni. V praxi to znamena, ze ho zkratem neznicis, ale v pripade takoveho zatizeni, kdy pojede dlouhodobe na max se muze prehrat. Trapim jeden 250W(!} zdroj na sestave s AMD3000+ uz pul roku, ale zije jenom diky tomu ze sem do nej vyrezal vetsi diry, mrizku pred ventilatorem dal uplne pryc a vlastni vetrak prisrouboval zvenku. Utahne mi 2HDD + CD-ROM, kdyz zapojim treti HDD, tak sice vse funguje ale v nekterych momentech je slyset jak HDD snizuje otacky.

Myslim, ze druhej HDD jsem tu mel (120GB), kdyz jsem zalohoval.

Takze by mi to vlastne asi melo jit bez problemu, ze jo. Grafika snad nezere tolik jako HDD.

Jestli je rozdil spotreby geforce2-MX400 a Radeon9550 mensi nebo vetsi nez jeden HDD snad zjistis tadyhttp://www.jscustompcs.com/power_supply/http://takam...

Diky moc, tuty stranky jsou vazne super vec.

Kvalitni 235W v pohode, ja na tom provozoval 6600GT

cau ten zdroj ti to utahne. ja mel desku asus wia kt 400a duron 1600/266 zbernice 2x256 ddr dva disky a dve mechaniky jelo to v pohode.

V pohode. Dneska jsem meril PC s P4, P5WD2, 3x SATA, 6600GT, Audigi, Hauppage TV a cuclo si to pri Memtestu nejakych 220W. Ta tvoje sestava si vezme tak 150W a i to uz je prehnane.

Podle toho internetovyho pocitadla veme s tou novejsi grafikou 204W, coz je uplne v pohode.

sice si vezme 150-220W..ale pri provozu. Nabeh je neco naprosto jinyho...tam je ta spicka a to je to kde vypadavaj zdroje...

Ale s tim druhym HDD nabeh uplne v pohode a bez problemu zvlad formatovani i instalaci XPcek.

Tu mate nazor skutocneho odbornika: dAngelo zo stranok aeronet pise:Co je zakladem kazdeho pocitace? Zakladni deska... odpovi znalec. Ouha... to ale neni pravda. Zakladem je zdroj. A nejlepe robustni hovado (prominte ten vyraz) 600W+ (sam mam 620W zdroj) anebo jeste silnejsi s velkym integrovanym 12" vetrakem zespodu zdroje a PFC active feature (zpetnovazebni rizena redistribuce prikonu ze zdroje do vetvi). Osobne bych dnes uz sel radeji do 850W zdroje, pote, co jsem videl na google video odpaleni 600W zdroje po pripojeni Conroe CPU od Intelu a GeForce 7900 GTX na desce s Raptorem... takze vlastne lepe je predimenzovat zdroj rovnou na jeden kilowatt... Nejvetsi zakernost spinanych zdroju je ta, ze i kdyz pripojite slaby zdroj, tak Vam to hned neklekne, ale jede to. Bohuzel, je to tragedie, ale laik nic nepozna. Zdroj totiz jede za limitem svych moznosti a dorovnava prikon z vedlejsich vetvi. Protoze 300W zdroje a jim podobne jsou pleczky, nemaji tudiz PFC a tak dorovnavani prikonu probiha ne rizene, ale podle Kirchhoffovych zakonu, laicky receno, kde je velky proud na uzlu, napeti jde do pi*e a obracene. U spinanych zdroju je vsak treba zachovat Volta i Ampera nezavisle od sebe, pri zvyseni jednoho se nesmi vyrazne ovlivnit druhy. To bohuzel zdroje bez PFC neumi moc dobre a pokud se to prezene, tak pri poklesu napeti na uzlu pod hranicni mez dojde pri sepnuti k prurazovemu jevu (narazovemu zvednuti proudu), ktere vyvola "spicku". Pokud se toto periodicky opakuje dlouhou dobu (zdroje to vydrzi v rozmezi par minut az nekolik mesicu!!), tak pochopitelne muze dojit az k tomu, ze odejde deska, pevne disky, pozdeji pameti a vetsinou az nakonec graficka karta...S podcenovanim zdroje si nikdy nezahravejte!