» Poradna » Programy

Prikazovy řadek

Zdravim. Mam takovy dotaz.V prikazovem radku bych chtel prejmenovat jednu slozku, ale porad mi to pise "Nesprávná syntaxe příkazu".....chtěl bych třeba složku Auto...přejmenovat na Složku Jiří....Jak to mám udělat?....jinak to mam v...C:\Auto..Děkuji

Odpovědi na otázku

1) je nějaký důvod k přejmenovávání složky z příkazového řádku?2) jaký příkaz jsi k tomu použil?

ren c:\auto\ JiříMP

Chceš přece přejmenovat adresář auto, ne auto\, tak proč tam píšeš c:\auto\?Malá poznámka: je krajně nevhodné používat diakritiku v názvech souborů a adresářů. Už třeba kvůli tomu, že díky genialitě Microsoftu se používá jiné kódování v příkazovém řádku a jiná ve Windows.

Proto jsem se před rozdáváním rad nejdřív ptal. Navíc podle toho co píše, to vypadá, že chce složku Auto přejmenovat na složku Složka Jiří.

Uz od XP je prikazovy radek (cmd.exe) plne unicodovy ... jen nutno zapnoutMP

No už jsem si poradil s tím ;)....ale díky moc ;)

Ak sa pýtaš na nejaký problém a sám prídeš na riešenie, je slušné to riešenie aj uviesť...

Tipuji: Měl tam nějakou cestu s mezerou a neuzavřel jsi do uvozovek.