» Poradna » Windows (a jiné OS)

Příkazový řádek - přejmenování více souborů.

Ahoj,prosím, potřebují poradit s příkazovým řádkem ve win. Potřebuji napsat jeden příkaz v poznámkovém bloku, který mi bude přesouvat soubory jpg z jedné složky do druhé a zároveň je i přejmenuje. Př. Obrázek_1.jpg by se měl přejmenovat na %prom%_1.jpg, z čehož proměnnou mám danou jako slovo soubor.Moc díky za radu.

Odpovědi na otázku

Nemáš dostatečně definován ten vstupní název.Jednodušší bude prostě ty soubory zkopírovat/přesunout tak jak jsou a potom je v té cílové složce přejmenovat (pomocí některé batch-rename aplikace nebo totalcommanderu) jak je libo, nemyslíš?

Místo Total Commanderu, bych radši napsal, jakýkoliv dobrý správce souborů. Aby pak kvůli tomu, lidi nesháněli na warezu, ten TCM, když to dokáže i správce souborů, který zdarma.

už jsem několikrát k plné spokojenosti použil Ant Renamer Portablehttps://portableapps.com/apps/utilities/ant_rename... zdarma, nemusí se instalovat a umí toho fakt hodně, přičemž si to uživatel nakliká v GUI.

To je domácí úkol, že to potřebuješ z příkazového řádku?

Ano. Ale díky moc všem, už asi vím jak na to.

Takovej nastrel na dva (tri) radky, nevim, kde chces definovat tu promennouset prom=soubor_ren obrazek*.jpg %prom%*.jpgmove %prom%*.jpg nekam\nahradi to ale jen ten urcity pocet znaku, takze je potreba zkratit nebo doplnit nejakym znakem. lip by to slo asi v powershellu

nebo na jeden radek:if not "%prom%"=="" ren obrazek*.jpg %prom%_*.jpg&move %prom%*.jpg nekam\

v powershellu Set-Variable prom Soubordir *.jpg|Rename-Item -newname {$_.name -replace "OBRAZEK","$prom"}move *.jpg nekam