» Poradna » Programy

Příkazová řádka a change directory pro jiný disk

Zdravím, potřebuji příkazem cd dát jiný disk než defaultní c:\ je na to nějaký příkaz nebo mám prostě smůlu?
Dík za rychlé odpovědi.

Odpovědi na otázku

Jako chces zmenit adresar, ale na jinem disku..?

cd disk:\adresar

jj, myslim to tak, že mám napsat cd c:\ ale ja potrebuju na disk e >> cd e:\ ale to na to mi nereaguje

cd je pro zmenu adresare, ne disku

takze

e:
a az pak cd\neco

Nebo mi to porad nedochazi....

e: cd e:\ to je ono, moc dík za vyřešení

Pokud jsi fyzicky na tom disku, tak uz ho nemusis psat.

e:
cd\

Aboxi, již v první odpovědi jsi odpověděl naprosto správně. Příkazem

cd disk:\adresar

změníš AKTUÁLNÍ adresář na disku disk:. Když se potom příkazem disk: přepneš na ten disk, tak se ihned ocitneš v tom adresáři. Posloupnosti příkazů (budu je pro úsporu řádku psát na jeden řádek):
disk: cd\adresar
a
cd disk:\adresar disk:
jsou tedy rovnocenné, se stejným výsledkem.

Nejsou...

Ten prvni prikaz se jenom prepne na ten disk: a konec.

Aha, beru zpet.
Ty na tom jednom radku mas vlastne dva prikazy. To me zmatlo.
Ano, v tom pripade je to stejne.

A mě to stále hází na C:, i když dám cd D: