» Poradna » Ostatní

Přijímač 433MHz

Dobrý den, doma mám přijímač dálkového ovládání 433MHz k arduinu, ale omylem jsem si asi hnul cívkou a teď nedochází k příjmu, a potřebuji poradit, jestli se nedá nějak zpátky naladit.

Odpovědi na otázku

Dá, ale potřeboval bys na to speciální VF vybavení. Sám to můžeš dělat jen zkusmo, postupně cívku po troškách zploštovat nebo roztahovat a zkoušet, jak přijímá.

Tyhle transceivery jsou na houby, bývají dlouhodobě nestabilní, možná jsi asi s ničím nehnul. Nejlepší jsou moduly se starým MRF49A nebo podobným integrákem.

Nebo tohle: https://www.gme.cz/wireless-serial-port-433m... Jako problém vidím v přijímači u těchto jednoduchých modulů, zachytí vše možné.

Cívka je dnes zbytečný potencionální zdroj problémů, dnes to jde i bez cívek.

Jestli znas RTL-SDR tak ti to muze pomoct. Digitalne ladis vsemozne frekvence na PC. Pokud nekoho kdo to ma, tak si to pujč.

Kdyz nekoho znas nebo jestli jsi bastlir tak objednej.

Jestli myslíš ty malé USBčka, tak ty jsou přesný jak předpověď počasí.

Prekvapive ty "male USBcka" jsou dostatecne presne na to aby si tu antenu zpatky naladil. Krystaly pouzite jako zakladni signal maji minimalni rozptyl, protoze jinak by neexistovala moznost jak naladit televizi pokazde na stejne frekvenci.

Já vím jak jsou přesný, mám jich víc jak 10. Někdo to měřil, a aby to bylo obstojně přesné, musel udělat přitápění a izolaci. Televizi a rádio naladíš i vedle protože mají velkou šířku pásma, u těch úzopásmpvých lovů to může už vypadnout +-

Za tých 183 korún sa s tým neoplatí babrať niekoľko týždňov a skúmať ako to funguje. Tá cievka je tam najskôr vo funkcii filtra. Nerobí to oscilačnú frekfenciu. Treba pozrieť či to má naozaj 12V napájanie. Čím menej voltov napájania, tým menší dosah.

Je fakt že i ten MRF vlastně má cívky v "ballunu", ale malinké SMD, do těch se jen tak "nejebne", taky ale nejsou součástí oscilátoru.

V čom že to má ty cívky?

Balun (pravda jen jedno L), symetrizační člen, např. strana 73:http://ww1.microchip.com/downloads/en/devicedoc/70...