» Poradna » Web a internet

Příjem Wifi

Dobrý den chci se zeptat jaký koupit router,abych chytal signál od druhého routeru do toho co chci koupit.

Odpovědi na otázku

Měl jsem USB WiFi přijímač TP Link TL-WN722NC ,ale ten jenom vlastně vysílá když je připojen notebook nebo pc

žádné WiFi jenom nevysílá, to by nechodilo, musí i přijímat

A existuje něco jako TP Link TL-WN722NC kde chytne signál a vysílá?Myslím tím nějaké zařízení co zapnu pouze do elektrické zásuvky a bude to chytat a vysílat?Děkuji

Aha, ty asi myslíš repeater. Tak ten opravdu nechceš, věčný zdroj problémů :)

Router - kabelem přivedeš, přes WIFI odejde. Ten TP Link TL-WN722N je do USB a je to určeno jen na příjem.

Ano ten TP link je na příjem,ale pomocí aplikace i vysílal dále kde jsem se mohl i připojit na mobil.Ten repeater nevím jakou má vzdálenost když to nemá anténu

Právě kabelem to nechci,protože to chytám od sousedů.

Myslím tím,že hledám zařízení,které připojí vzdálené wifi a poté bude vysílat po bytě.

Tak aby to trochu fungovalo, potřebuješ dvě zařízení. Wifi klient, který umístíš do místa, kde je nejlepší příjem toho signálu a z něj povedeš kabel do vlastního routeru, který ti bude vysílat tvoji vlastní síť. Cokoliv jiného je špatně, protože nemáte oddělené sítě.

A tento TP-LINK TL-WA850RE opakovač by nestačil?Že by to připojilo síť a zároveň potom vysílalo,abych se mohl připojit na jiné zařízení jako je mobil a notebook?

To takhle chceš distribuovat sousedovu vifi ?? Ví o tom ?

Alex: ale tu je problem "chytám od sousedů"Distributor signalu (provider) ma vedsinou v zmluve, ze signal mozes riesit v jednej damacnosti.Ked sused vedome siri signal mimo svojej domacnosti, potrebuje nato suhlas providera.(neviem zakony v CZ/SK)

Mám na mysli tím,že bydlím kousek od sousedů a ten mě dal heslo na jeho wifi,protože ten tp link usb chytl signál,ale potřebuji něco,abych to zapojil do elektrické sítě místo toho,abych měl tp link v usb notebooku

To jo,ale že s tím budeš krmit více přístrojů po bytě,taky ví ?

Chci to hlavně jen na mobil

Asi slabší signál přes zeď nijak neoživíš. A navíc, je to asi nelegální. Připojit se jen k WIFI bez nějakého dalšího šíření,jen přesahem z jeho bytu ano.

Legální to je, pokud se například přihlašuje na jednu z padesáti dostupných "UPC Wifi Free".

padesáti? :D

Trošku jsem si zapřeháněl. Pětset, když je ovis zezadu na matraci.

=> jaký koupit router, abych chytal signál od druhého routeru do toho co chci koupit?Ak to má aj vysielať do mobilu tú cudziu sieť od suseda, tak repeater. Použitelný môže byť aj router s funkciou WDS. Jedno aj druhé by bolo asi najlepšie odskúšať či ti to vôbec pomôže. Neexistuje žiadna možnosť ako to zistiť dopredu len pohľadom do nákupného portálu. Prípadne jeden router s funkciou klient a niečo čo bude tú sieť ďalej vysielať napríklad ďaľší AP/router. To by sa dalo naladiť dokonca aj na rozdielene kanály.

Bohužel nic takového aple nevyrábí. Pro ostatní zařízení lze sehnat zdarma za cenu odpadku krabičku co umí wisp.