» Poradna » Počítačové sítě

Přijem WiFi signálu a jeho distribuce dál pod jiným SSID.

Dobrý den, jedeme do hotelu, kde se platí za WiFi za každé zařízení zvlášť a to nemálo. LAN není k dispozici.Vzhledem k tomu, že nás bude pět mobilů a tři notebooky, přemýšlím, jak zaplatit za jeden přijímač a pak signál distribuovat pod jiným SSID. Nemáte někdo nápad, jak na to? Díky moc předem

Odpovědi na otázku

2 wifi zařízení. Jedno v režimu klient, to se napojí na hotelovou wifi. Pak druhé zařízení v režimu wifi routeru, které bude poskytovat wifi pro ty mobily. Obě dvě pak propojíš kabelem a správně nastavíš. To možná bude fungovat. Záleží jak má hotel udělané to připojování. Jestli musíš zadat nějaký kód na nějaké webové stránce tak to asi fungovat nebude.

Stačí jedno zařízení

A co kdyz to ma jaho hotspot kde je pripojeni ze se musi prihlasit. to na wanu v zadnem rouuteru neda. Nevim jak jinak to maji placene hotely udelany, jen takto jako hotspot. Nebo si kupte na jednom Tel: tarif s neomezenymi daty a to pak distribuuj pres tel, jako Wifi pro vsechny. Navic budete z obliga, a neporusite tim ubytovavaci podminky.

Jej tys to zminil v poslednim odstavci, tak omluva

Router s podporou režimu WISP. Ten se umí připojit jako klient k WiFi a současně vytvořit svoji jinou WiFi síť.

Ovšem jak píše Nargon výše, tak může nastat problém s tím, že přihlašování bude přes webovou stránku a to může znemožnit použití routeru jako klient.

jedině mne napadá, jestli by nešlo použít telefon připojený k wifi jako usb modem do notebooku (k síti se přihlásí normálně a web formulář problém na mobilu nebude) a notebookem vyrobit přes integrovanou wifi hotspot... Pak by další zařízení nepotřeboval.Ale dost bych se divil, kdyby hotelová síť nějak nesledovala provoz a nebyla nějak zařízena pro případ chytráků, co zkusí nacpat víc zařízení jako jedno...

NAT sice v provozu lze celkem snadno detekovat, ale tohle na hotelech nikdo neřeší.

Když ten NAT, nastavíš pořádně, nemáš ho jak detekovat. ;)

Ale ano... tohle je častý omyl. Jestliže komunikuje více zařízení najednou, dá se to po nějakém čase zcela jistě detekovat podle fragmentace paketů. Pokud byste provozoval za NATem právě jedno zařízení, pak je to složité, čím více běžících zařízení tím je to snazší

Hotely neresi, kolik si date zarizeni za to jedno, za ktere jim platite. (Coz je docela zajimavost. Kdyz uz je hotel rizen idiotem, ktery za pripojeni v roce 2021 zada po hostech penize, nabizelo by se, ze je bude sikanovat vic..)

není problém ... nějaký klient připojený přes ten router (PC, tefon) vyřeší tu webovou stránku

Nad tím jsem taky přemýšlel, ale neumím si to úplně představit, jestli webový prohlížeč v klientovi připojeném na takovou WiFi tohle přesně dokáže? Ale možná jo.

ano, běžně na hotelech používám. jakýkoliv provoz (tedy i ten NATovaný) je přesměrován na nějakou WWW stránku s placením a je úplně fuk, v jakém klientu to zaplatíte/potvrdíte. Pak až do změny (většinou MAC adresy) to funguje po zaplacenou dobu.

Ok, tak v tom případě nejjednodušší řešení router s podporou WISP a je vyřešeno

Pozor, pod pojmem WISP se obvykle míní zařízení, které přijme wifi-signál, provede NAT překlad adres a další zařízení se pak připojí KABELEM (klient s NAT).Zařízení, které vysílá stejným tunerem wifi signál s jiným SSID pro další zařízení, bych označil jako repeater s NAT, ale nevylučuji, že některý výrobce to taky nazývá WISP. Tím, že se vysílá stejným tunerem je jasné, že to trpí stejnými nectnostmi, jako jakýkoliv jiný repeater, takže to ostatním hostům v okolí nejspíš ztíží/zpomalí příjem internetu.Takže ne slepě koupit něco, co má v popisu funkci WISP, ale prostudovat v návodu, co tím výrobce míní.

a to přihlašování přes web je na hotelech zcela běžné, dle mých zkušeností. BTW, ještě jsem nezažil, že by se platilo za jednotlivá zařízení. Maximálně byla hotelová síť omezená třeba rychlostně, nebo časově.

přihlašování přes web není problém ... je lhostejno zda to potvrdíte na tom přihlášeném zařízení (telefon přes WIFI, router a na něm webový prohlížeč) nebo přes klinta připojeného k tomu routeru ... používám na hotelech úplně běžně s TL=WR602N + OpenWRT

TL-WR802N

pro jednotlivce to mají hotely s rozsáhlejší sítí a blízko obytné zástavby, chatové oblasti, ap. Tam rychle „prosáknou“ přihlašovací údaje a lidi okolo mají hotspot zdarma. Ale zase obvykle nebývá cena za 1 zařízení vysoká.

Ano, po Evrope je tenhle nesmysl v hotelich bohuzel dost rozsireny. Ale jakmile vytahnete paty do "rozvojovych zemi", tak tam to nastesti nikdo nepouziva. Oni maji trochu progresivnejsi pristup k technologiim. (V cele JV Asii si mimochodem nikdo nedovoli v hotelech apod. uctovat poplatek za internet.)

Cechack na dovolene... Pokud vam podminky ubytovani nevyhovuji, tak si najdete jiny hotel. A taky bych zvazil trochu toho "digitalniho detoxu"

Z každého počítača ide urobiť router. Niekedy ľahšie, niekedy ťažšie. Či to bude fungovať nie je zaručené, bo keď existuje nejaké obmedzenie na jeden počítač a platí sa za to, tak sa dá predpokladať, že to majú ošéfované aby ubytujúci nerozvádzali zadarmo internet aj pre ďaľší hotel naproti.

Proč by ti měl někdo radit, když hodláš hotel okrádat. Jejich hotel jejich pravidla a když se ti to nelíbí, tak tam nebydli.

Tak jsme snad Cesi, zvykly oje*avat cokoli. Hlavne by si mel s sebou vzit hodne konzerv, jidlo muze byt taky za penize :)

Děkuji všem za zajímavé a podnětné odpovědi. Vychází mi z nich, že nejsnazší bude koupit si cestou SIM Sunrise Prepaid Unlimited za 20 CHF a použít ji do LTE modemu. Telefon mám Pixel 3 XL, který umí hotspot i z WiFi, i notebook DELL takto hotspot umí, ale jak někteří správně poznamenali, kdo ví, jaká bude kvalita hotelové sítě.K těm, co mi psali o mém čecháčkovství – 7 CHF za den a MAC adresu myslím přijde dost i průměrně zámožnému Západoevropanovi.Ještě jednou díky za podněty.