» Poradna » Ostatní

Příhradová konstrukce

Dobry den, chtel bych se zeptat, pokud je tu nějaký strojař, delam příhradovou konstrukci protokol do SPS, ale neni mi uplne jasny vykres, mame udelat detail stycniku, kde bude plechova deska, 4 tyce profilu "I" a svar, ale nevim podle ceho si navrhnout ty profily a jaky zvolit svar. Tloustku plechu jsem si nasel 8-10 mm, zvolil jsem 10. Dekuju za rady.

Odpovědi na otázku

A sken tvého zadání či již výpočetní / výkresové části by nebyl, tohle je jako hádat. Jinak já s tím chodil na třídního profesora vždy poradil a mim. tohle jsem vždy našel v sešitě do kterého jsem si psal a kreslil co bylo na tabuli, ty to neděláš?_Zde není strojní fórum čéče. IT otázky jsou podporovány.

Za co máš mínus? Jinak s tím se chodí právě za učitelem, za spolužákama, za známýma...ne na net za cizíma lidma. A nebo za strýčkem Googlem. Opravdu často nechápu jak jsme mohli ty SŠ a mnozí i VŠ vystudovat bez pomoci strýčka Googla. Pohodlnost nade vše. Hledej študente, snaž se.

Já jen doufám že až tohle individuum dostuduje, tak půjde pracovat někam mimo svůj obor. Třeba jako prodavač. Nedej bože aby to něco stavělo a nebo ještě hůř navrhovalo stavby. Bál bych se jít/jet a nebo i jen stát poblíž jeho výtvoru.

A pak se divíme, že padají mosty!

Hele frikulíni mínusíci. VŠ jsem studoval později, už za existence internetu. Ano, internet a strejda Google mi v tom docela pomohl, člověk nemusí trávit hodiny hledáním v knihovně. A i v knihovně se dá lépe hledat a rezervovat knihy on-line. Ano, internet je dobrý pomocník. Ale nedovolil jsem si ptát se na nic naprosto cizích lidí, natož obšlehnout něco jako referát, kterých je netu taky plno. Vše jen pro naučení se a pro inspiraci.Na úspěšné vystudování BOHATĚ stačí spolupráce spožáků příp. porada s učitelem, po škole kolující příklady, výukové texty na internetu, ukázkové příklady na internetu...a to zas umí pěkně vyhledat strejda Google. Myslím že to patří mezi základní práci s PC, každý student SŠ a VŠ by to měl umět.