Příhoda s kompem

Tak vám musím popsat mojí příhodu s kompem. Koupil jsem si nedávno kompa a včera se na něj přijel podívat bratránek. Komp má ve předu na skříni firewire no a bratránek: "co to je za přípojku" a dal k tomu prst (tak 0,5 cm od toho). Přeskočila jiskra, bratránek se oklepal, na monitoru se objevila modrá obrazovka. Nějaký kecy o chybě grafiky. A komp už nechce naskočit. Od tý doby blbne grafická karta. Občas se stává, že se z ničehonic vypína. Zajímavý, co?

Odpovědi na otázku

Ze by staticka elektrina.....?

tohle nesmí žádná zásuvka na PC udělat , reklamuj a tvrdě

poslyš ještě mě napadlo máš správně zapojenou zásuvku ve zdi ?

Nebo nejakej amterskej prodluzovak?

statická elektřina je prevít, já sem taky furt nabitej každá klika u dveří mi dá ránu, nejhorší trapasy jsou když někomu podáš ruku a...

A nebo sahnes babe nekam jinam nez na ruku!

ta statika to jistě ale ta se vždy vybije do země a nemůže poškodit HW , i kdyby bratránek byl celý v silonu

jak vidno, může.....podle popisu to bylo tak asi 10kV, to ochrany neustojí