» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přihlašování na Windows 10

Dobrý den,chtěl bych, abych při zapínání počítače nemusel psát přihlašovací jméno (aby tam bylo automaticky a já dopisoval jen heslo).Nevíte co mám dělat? Děkuji předem.

Odpovědi na otázku

Takto, jak to popisuješ to funguje standardně.windows nabídnou pro přihlášení zadání heslo posledního uživatele (pokud uživatel heslo má)Takže spíš napiš, s čím sis hrál, že jsi tohle výchozí chování rozvrtal.

Dostal jsem ho jen tak od strejdy akorát s lístkem s přihlašovacím jménem a heslem, takže tak.

WIN+R a příkaz control userpasswords2a tam se nastaví, který uživatel má být automaticky přihlášený.Pokud chceš zrušit i zadávání hesla po probuzení ze spánku, tak návod je tady:http://www.techlive.cz/Jak-vypnout-heslo-ve-Wind... P.S: nabídka se zobrazí jenom uživatelům, kteří mají vytvořeno heslo.

Jo, moment, ty CHCEŠ heslo psát. Mou radu ignoruj.

Nemusí, stačí když to (nebo netplwiz) přepne na záložku "upřesnit" a odškrtne "Požadovat stisknutí ctrl+alt+del":https://ctrlv.cz/shots/2019/03/07/p5J9.pngTedy pokud to má zatržené.

OT: control userpasswords2 vidím poprvé, vždycky jsem na tohle používal WIN+R netplwiz

Je to totéž. Kdysi v pravěku v době Windows NT/XP jsem se naučil control userpasswords2 a tak to pořád používám.