» Poradna » Web a internet

Přihlášení

Dobrý den,zaujal mě nedávno článek o dvoufázovém přihlášení pro zvýšení bezpečnosti. Používám google účet a tak jsem si říkala, že bych si to tam nastavila. Pokud tomu správně rozumím, ve chvíli přihlášení to po mě bude chtít ještě kód z mobilu.Jak to ale bude třeba právě na mobilu nebo na tabletu, kde používám android, který má také do mého účtu přístup u některých aplikací. Jak získám ten kód tam? A jak často se mě ty aplikace na to budou ptát?Předem děkuji moc, omlouvám se, moc tomu nerozumím.Jana

Odpovědi na otázku

Ano, přesně toto jsem si četla, ale nepochopila jsem z toho jak to bude u toho telefonu. Protože pokud bych se například chtěla přihlásit do svého google účtu na mobilu, pak bych zadala heslo a ten kód by mi přišel na to stejné zařízení, čili to pak jaksi postrádá smysl a není dvoufázové

Google ti pošle ten kod SMS zprávou. V telefonu se tě to bude ptát jen pokud z něj účet odstraníš a zase přidáš a na PC se tě to bude ptát kdykoliv si google usmyslí že se změnila tvoje IP adresa nebo verze prohlížeče např. ...

Mas 2 moznosti autentizace. A sice:google ti posle sms zpravu, nebo se svym uctem sparujes google authenticator (aplikace pro android) a ten neustale generuje kody pro prihlaseni do webu. Dale si muzes vygenerovat zaloznich 10kodu, ktere muzes pouzit v pripade * bude nebudes mit tel u sebe, * nebudes mit k dispozici zalozni tel (ktery se da nastavit v zabezpeceni uctu)Co se tyce pozadavku a dvoufazove overeni v android aplikacich, tak to funguje tak ze: pri prihlaseni aplikace k uctu dojde k neuspesnemu prihlaseni a aplikace te presmeruje na prihlaseni pres web, ve kterem ihned po prihlaseni se google zepta zda-li teto aplikaci veris a zda-li ji opravdu chces dovolit prihlaseni k uctu. Pote uz se dana aplikace ptat na prihlaseni nebude do doby, dokud ji neodinstalujes a naistalujes znovu.Co se tyce prihlaseni per web, tak to funguje tak ze google vyzaduje kod vzdy, nicmene ty muzes oznacit pocitac za duveryhodny a pote chtit kod nebude, jen heslo. opet do doby dokud nevymazes cookies a docasne soubory.doufam ze to staci takhle.