» Poradna » Programy

Přihlášení více uživatelů na Win Server 2003

Dobrý den,

ve firmě řešíme následující problém... Zakoupili jsme si WIndows Server 2003 s 5 licencemi. Na serveru jsem vytvořil 5 uživatelů, kteří by měli přistupovat k serveru pomocí vzdálené plochy. Vše funguje v pořádku, jen mohou být připojeni pouze dva uživatelé současně. Pokud se chce připojit třetí uživatel, tak to napíše "Terminálový server překročil maximální povolený počet licencí". Nevíte co kde nastavit, aby to fungovalo?

Děkuji mnohokrát.
JK

Odpovědi na otázku

a) musis si nainstalovat roli terminaloveho serveru
b) musis mit, krome klasickych user CALu jeste terminalove CALy v patricnem poctu

jen takova otazka - proc kupujete technologie naslepo, aniz byste si o nich neco zjistili?

koukni se zde http://support.microsoft.com/kb/822134/cs... no prostě musíte dokoupit terminálové licence.

Terminal server jede v jiném režimu s jinými caly - ty musíš koupit. Dva současní uživatelé je obecné omezení obyčejného (neterminálového) serveru, vzdálená plocha je jen pro nastavování a to dvě konexe stačí.

nocturne.op.15 ma pravdu, zatial mas vybrany iba rezim pre vzdialenu spravu pre administratorov.
A k tym licenciam - 120 dni od prveho spustenia TS nie su licencie kontrolovane, takze mas 4 mesiace na testovanie, potom dokupis licencie TS

A vysvetlete nam jeste jednu vec - v rezimu vzdalene spravy se k serveru mohou prihlasit POUZE ADMINISTRATORI - vy terminalovym uzivatelum na serveru davate administratorska prava ?!?

Samozřejmě jsem si vědom faktu, že přidělení administrátorských práv uživatelů není zrovna šťastné řešení, ale potřebujeme si to odzkoušet.
Nebo Vás napadá jiné řešení?
Popíši Vám situaci - k jednomu účetnímu programu potřebujeme přistupovat z více poboček a to tak, aby mohly být připojeny současně a neovlivňovaly se. Dodavatel programu toto řešení realizuje právě pomocí vzdálené plochy a s použitím MS SBS 2003 a má to tak u všech svých zákazníků.

tak je dodavatel - s prominutim - idiot a na jeho reseni se vykaslete. SBS NEMUZE FUNGOVAT JAKO TERMINAL SERVER, pokud nekdo necha uzivatele pracovat na SBS (obvykle jadro cele infrastruktury malych firem), je zralej na ranu do hlavy.

krom toho - k SBS rozhodne nema pripojeno vic nez 3 session - vic jich v systemu jeddnoduse normalne dostupnych neni. pokud tedy nepouziva nedovolene a vysoce nestandartni zaahy do systemu. SBS je na tom stejne, jako vas system v momentalnim stavu - na k dispozici 3 session - dve vzdalene + konzoli (ke ktere se da pripojit take vzdalene)

reseni uz tu bylo zminene - nainstalujte si roli terminal serveru, mate 120d na ozkouseni. potom si zakoupite terminalove licence.

Lze použít i VNC. Zažil jsem to, když účetní dělala uzávěrky na různých benzínových pumpách a sama byla v centrále.

Případně to řešit tunelováním (VPN spoj)

bohuzel s VPN nejsou v tomhle smeru moc dobre zkusenosti - ackoli se najdou vyjimky. Ucetni programy jsou zridkakdy optimalizovane pro provoz na pomalych sitich. RDP je tak trochu sazka na jistotu...

vas dodavatel je idiot. zmente dodavatele.
reseni ma byt client / server

Aby sa mohol užívateľ pripojiť cez RDP musí byť alebo členom skupiny "Administrators" alebo skupiny "Remote Users". Ak túto informáciu nevie Váš "IT odborník", treba ho jednoducho prepustiť z práce...

Este by tu bolo jedno riešenie. CITRIX.

řešení je pochopitelně víc, ale tady jde spíš o to, že se běžní useři přihlašujou na plochu serveru coby admini. To je opravdu velmi, echm, nešťastné.

Ano tomu ja rozumiem. Predpokladam ze spojenie maju ked sa tam pripajaju takze to neriesim. Ale na server by sa nainstaloval CITRIX tak isto u klienta a prenasal by sa iba obraz cize by to chodilo aj na pomalej linke. To je skratke ale otazkou ostava cena plus by sa museli doriesit detaily.

A samozrejme terminalové licencie.

Ale jo, to by pochopitelně šlo, stejně jako rozšíření o roli terminalserveru a dodání calů. Spíš jde o to, jaký tam mají ten důležitý program, jestli to vůbec umí atd.

Není důležitý prostředek (MS Terminal server, Citrix atd) ale cíl, tj ten účetní program, respektive data v něm..

Firmy, ktore predavaju SW by sa vo vseobecnosti mali zobudit, pretoze vela firiem centralizuje. Tomu by sa mali prisposobit aj ponukane produkty, ale po skusenostiach ako dlho trval firmam predavajucim napriklad spominany uctovny sw prechod od MS-DOS na WINDOWS tak to nevidim moc ruzovo.

Naprostý souhlas. Navíc dost firem ještě nabízí (rok 2009!) řešení třeba na FANDu, čili klasický DOS. Beze srandy.

ucetnictvi jsou v zasade dva zakladni druhy.

- bud to napise programator, napise to dobre a ucetni nadavaji.
- nebo to napise ucetni, je to horor pro admina, ale v uctarne si chrochtaji.

z techto jsou jeste odvozeny poddruhy:

- hybrid, který stvoil někdo uplne jiný nez programator nebo ucetni. nemohou ho pouzivat ani ucetni, ani admini a je o strach pustit si to vubec do site.

- druhy hybrid, ktery stvorili ucetni ruku v ruce s programatory a vsem se v nem dela krasne. stoji miliony a rika se mu implementace SAPu/navision

tak mě napadá, že momentálně dělám pro firmu, co implementuje MS Dynamics AX, tak jestli je to dobré (pro mě) nebo ne?

tak jestli jste ta firma, co to implementovala u nas, pojd si pro ranu, kdo v tom ma delat?

hezkej SAP jsem videl treba na divizi HP ve foxconnu...

nepředbíhat, pěkně do fronty