» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přihlášení uživatele ve W10

Ahoj, jsem jediný uživatel PC a nutnost zadávat heslo pro přihlášení uživatele považuji za zbytečnost. Dá se to nějak vypnout? V dřívějších Windows to šlo, tady na to nemůžu přijít.

Odpovědi na otázku

Ano, dá se to vypnout.

Pane Edysáku, výborně, děkuji, potvrdil jste mi, co jsem předpokládal. Očekával jsem ale, že ze znění mé otázky každý pozná, že jsem chtěl vědět ještě něco víc.

Ty jsi zjevně nepochopil moji ironii.. Ty jsi opravdu tak tupej, že si takovou maličkost nedokážeš sám vyhledat pomocí "Google".. ??? Vždyť máš počítač a internet.. tak toho v hojnosti využívej. Zapnout PC a internetový prohlížeč snad umíš, ne..???..

všechna nastavení / email a účty / přihlásit se místním účtem

Jo, to je ono, dík. Předtím jsem nevěděl, že jsou dva druhy účtů.

Pokud se chceš přihlašovat bez hesla, je to možné vypnout v nastavení účtu. Ale ten účet by NEMĚL být administrátorský ! Pokud máš jediný účet (který tedy je admin.) ponech ho s heslem a založ další (místní!) účet bez hesla a jen uživatelský.

Máš miestny účet?

Mám účet, ale nevím, co je místní.

Win+R netplwiz

Zkusil jsem Win+R netplwiz bez úspěchu. Je tam volba "Před použitím počítače musí uživatelé zadat už. jméno a heslo", kterou jsem odškrtnul. Pak je tam další formulář, kde volím výchozího uživatele a zadávám prázdné heslo. Ale po restartu je vše při starém.

Nepomohlo ani to video.. ???

Nepomohlo. Tohle už jsem zkoušel, s tím rozdílem, že v druhém formuláři jsem zadal prázdné heslo, což mi přišlo logické, když heslo nechci. V tom videu se tam něco zadává, ale nelze rozeznat co, obraz je nekvalitní.

V tom druhém formuláři zadej svoje aktuální heslo,je to z důvodu zabezpečení aby nikdo jiný nemohl tvoje heslo vypnout,po restartu už nebudeš zadávat helo.