» Poradna » Notebooky

Přidává Externí monitor na Teplotách GPU?

Ahoj,Nějak tak jsem vypozoroval za poslední dny určitý jev.Když mám k NB připojený externí monitor (přes HDMI), tak teploty GPU jsou kolem 78° / 79° (když GPU pracuje, např. hraju)S tím, že momentálně pracuji bez druhého monitoru a teploty se pohybují kolem 74° / 75°. Je to zapříčiněné tím, nebo něčím jiným. Popřípadě náhoda?Je pravda, že nemam ani zapojených tolik zařízeních jako Webkameru, myš, sluchátka, mikrofon atd..NB: Dell G3 3590 (i7 9th, 1660 TI Max-Q, 16GB RAM)Předem díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Záleží na monitoru. Pokud má stejné rozlišení, jako displej NTB, tak ne. Pokud ale má rozlišení vyšší, než displej NTB, tak samozřejmě je GPU více zatížená a víc topí.

On právě externí monitor běží na nVidia, s tím, že externí na Intelu..Rozlišení je stejné a to FHD (1920x1080) s tím, že NB má 144Hz, a externí monitor 60Hz.

Tvoje vyjádření nedává smysl.

Tak abych to ujasnil..Notebook má dvě GPU1. Integrovana Intel2. Nvidia 1660 TI...Integrovaný monitor (resp. monitor Notebooku) běží na GPU od Intelu a má rozlišení FHD 144HzDruhý monitor (resp. externí) beží na Nvidia GPU, s tím, že je FHD 60Hz.

Tak ještě jedno info, ty monitory používáš současně a nebo jedeš buď na interním a nebo na externím? Jinak i interní monitor samozřejmě umí jet na té nVidii.

Samozřejmě že současně, jako rozšíření obrazu..A jak, kde se to dá nastavit?

tak to se nediv, ze mas vyssi teploty 😁. vzdyt to je jasne

1) nevím, jaká je přesnost čidla teploty - nakolik má smysl řešit drobné změny teplot 2) pokud PC/notes místo jednoho displeje "krmí" obraz do dvou, tak grafika samozřejmě je víc vytěžovaná3) i kdybys jel jen na externí monitor, tak notes bude pořád držet interní displej v něčem jako standby, abys při odpojení externího neměl problém.

Je to normální jev u Optimus a externího displaye. Při využití interního displaye nejede dedikovaná GPU na plný výkon. Při využití externího jede na plný výkon, tudíž vzrostou i teploty.