» Poradna » Notebooky

Přidání SSD do notebooku Dell Inspiron 15 7000 (7567)

Čau lidi,nevíte prosím co a jak nastavit v biosu aby se nainstalovat OS na novej ssd přidán na M.2? Bude zde základní hdd 1tb plus ssd 256gb jen začínám po xxx case používat něco s windows a už nevim co a jak.Dík moc

Odpovědi na otázku

Tohle úplně není v režii BIOSu. Dneska se typicky instaluje OS z flashky nebo DVD, takže je potřeba nabootovat z tohoto zařízení (zde BIOS pomůže), disk si vybereš až při instalaci.Druhou možností je migrace stávajícího OS na SSD, tím ale přesuneš i všechen balast, co výrobce na NB nainstaloval.

Asi by ses divil, kolik toho může BIOS ovlivnit či znemožnit instalovat, pokud není správně nastavený.

To je pravda. Za poslední dobu si vzpomínám jenom na problém Legacy vs GPT a instalátor Win, který odmítal disk zformátovat do MBR.

-oddělat zadní kryt-odpojit baterku-vymontuji ten 1TB (TB nikoliv tb)-namontovat nové SSD-zapojit baterku zapnout -vlézt do BIOSu(uEFI) > vidí nový disk ? > ano > nainstalujte OS-starý disk zálohovat > formátovat > následně vrátit zpět.