» Poradna » Programy

Přídání ruské klávesnice s rozložením klávesnice jako latinka

Zdravím,Jak ve windows 10 přidat jazyk ruštinu, tak aby rozložení klávesnice bylo jako u třeba anglické? Když chci nějakou klávesnici přidat mám na výběr jenom takové jako bulharské, běloruské atd. Musím si to tedy stáhnout z nějakého freewaru?Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Prosím, ví někdo jak si mám poradit?Díky

Viděls někdy azbuku? Jak to může mít rozložení jako latinka ??? Q a W tam není, zato je tam tvrdý znak

Jasně, že jsem viděl azbuku, dokonce rusky umím. Samozřejmě pár písmenek z latinky(Q, W) v azbece není, ale většina jo(samozřejmě v jiné psané podobě) Například ruské K máš na místě, kde je K v anglické klávesnici, nebo A na stejném místě jako v A anglické. Už rozumíš?

Kam dáš ju nebo šč nebo ja nebo ten tvrdý znak ??? Když jinak nedáš:http://www.slunecnice.cz/sw/ruska/

JU= Q.....ŠČ = H......MĚKKÝ ZNAK= ý.....a tvrdý znak= Y na dolní části klávesnice................KDYŽ JINAK NEDÁŠ :)

Привет Nat, видеть вас фреттинг как в прошлый раз?

Jo tak tys viděl azbuku? Jak to chceš rozložit jako latinku? Některá písmena jsou sice stejná (A, M...), ale některá se čtou jinak (B se čte jako naše V...) a jsou tam i písmena, která v latince nejsou a naopak, latinka má písmena, která nejsou v azbuce...požaduješ naprostý nesmysl, promiň.

Ovšem, že to jde. Doma v Čechách ji mám nainstalovanou. Psal jsem na ni diplomovou práci. Ano, jsou znaky, které my máme a oni ne a naopak. A to jsou ty rozdíly, které si pak musíš zapamatovat. Na místě našeho -y je ja, na místě q je ju, šč je místo našeho ř atd. Vím, co říkám...

rucs.webnode.cz

Vyzkoušejte www.translit.ru. Prosté, rychlé a ještě to umí opravit gramatiku a překlepy. České klávesy odpovídají ruským písmenům, odlišné znaky jsou před vámi na liště.

Máš dvě možnosti, až si tedy nainstaluješ do systému ruštinu1. Nalepit čtverečky s ruskýma písmenkama na současnou klávesnici dle rozložení ruské klávesnice ..nebo nebudeš lepit nic a při psaní si vyhodíš na plochu virtuální ruskou klávesnici jako předlohu pro psaní..2. Nebo si tu ruskou klávesnici kup.. vo co go..??? Viděl jsem jednu dámu s notebookem, kde měla klávesy polepené ruskou azbukou.. a tvářila se jako very happy.. Je dost možné, že jsem tvůj dotaz nepochopil..

Nebo si nemusí kupovat klávesnici s napsanými ruskými znaky a prostě se ten prstoklad naučí zpaměti.

Přidej jazyk "Ruština", a pak rozložení klávesnice "Ruština - mnemotechnická".

Remco, děkuji konečně za správnou odpověď. A Ti, co psali, že požaduji totální nesmysl by si měli dát pytel na hlavu.Z toho, co jste psali, dá se usuzovat, že nejste příliš znalí v ruském jazyce a také v nastavení počítače v tomto ohledu jazyka a klávesnice.Děkuji

No ono sem chodí spousta chytráků... rádo se stalo.

Instalace jazyku a nastavení může být docela zdlouhavé. Nejrychlejší spolehlivý způsob je za pomocí tohoto freeware: http://www.slunecnice.cz/sw/ruska/.

Instalace jiného jazyka a jemu odpovídající rozložení klávesnice je naprosto jasné, ale i přesto stále uvidíš na klávesnici písmena, které nebudou odpovídat té rozložení té ruské klávesnice.. Klávesnice je fyzické zařízení, Joudo.. Když si tedy po nainstalování ruštiny a volby rozložení ruské klávesnice přelepíš jednotlivé klávesy ruskou azbukou, pak to budeš mít skoro jako originál..

Ano, klávesnice je fyzické zařízení, Joudo, ale když si chci přidat já nevím třeba francouzskou klávesnici pořád mi zůstane ta moje, ta fyzická - nebo snad myslíš že dostanu nějakým způsobem jinou?Takže když jsem se ptal jak změnit rozložení klávesnice jako v latince, myslíš snad, že jsem chtěl dostat odpověď, že si mám na klávesnici nalepit ruské písmena? Kdo to takhle mohl pochopit, respektive nepochopit? No přece Edysák! Kdo jiný?

Snad není problém koupit ruskou nebo jinou ... kdybych psal běžně rusky, nejspíš bych si ji koupil, je to pár kaček.

A co jinýho můžeš dělat s tou zkurvenou posranou ruskou azbukou..???Když slyším ruštinu, zvracím.. Debilní národ, debilní jazyk, debilní přízvuk .. Nasaď si na hlavu beranici, nainstaluj ruštinu, přelep si klávesnici ruskou azbukou a buď happy..

A ty se uč radši arabsky, farsí, persky a nějaké jazyky afrických kmenů + madarínskou a kantonskou čínštinu.

OT: Ti, co znají, ti potvrdí, že farsí = persky.

Nejperfektnější odpověď od Vás na ty zaslané hloupé "hlášky", vždyť to ani nebylo realizovatelné. Výborně jste jim odpověděl!

Edysáku, dám ti konkretní otázku ? Byl jsi někdy v Rusku ? Odpovím za tebe - nebyl. Proto raději drž hubu a neurážej národ, jeho jazyk a přízvuk .....

Nebo pokud píšeme v jiném jazyce, nainstalujeme příslušný jazyk a píšeme bez polepení kláves poslepu v odpovídajícím rozložení klávesnice . Ono to v mnoha jazycích ani jinak nejde.

pro ruštinu to ještě musíš doplnit lobotomií, abys myslel jako oni

Jinak nechápu, co tady pořád řešíš.. Kup si ruskou klávesnici a nainstaluj OS v ruštině.. Panimaješ..???

Pytel na hlavu si dej ty. Slušný člověk nepotřebuje psát umět psát rusky. To jen kolaboranti a zemanovská svoloč.

No pánové klidte pudy, neb jak by řekl i santa klaus že nevede cesta tudy. Nebýt též Rusů tak jsme v háji kde jsou již naši předkové, nepište tu hrubě slova slova jako jejich zadkové

Pytel na hlavu se mi líbí, dobrý nápad.

díky za odpověď, také jsem to hledala. Ráda bych se po letech vrátila k ruštině a také jsem nevěděla, jak na to. To, co tady psali někteří chytráci mi připadalo postavené na hlavu. Píši všema deseti a když jsem se to chtěla naučit i německy, tak jsem se nejprve musela naučit prstoklad, protože oni mají některá písmena jinde. Krom toho němčina má také znaky, které mi nemáme. Tudíž jsem nedospěla k závěru, že to musí jít i s azbukou. Zkusím, co radíš. Díky. Pa.

Remco, ještě jednou díky, mám hotovo. Jsem spokojená, teď už jen musím najít někde rozložení ruské klávesnice a naučit se prstoklad. Jsem spokojená, díky.

Jeej dakujem! Netusila som, ze to Windows 10 ma! Velmi ste mi pomohol!

Mnou výše uvedený odkaz je dlouhodobě osvědčený a koukám, že se nikdo nenamáhal ho ani odkliknout. Proč se ptáš na něco u čeho nechceš znát odpovědi? Takže troll.

... asi čekal, že mu to někdo naservíruje is nějakým tankem T-xx nebo raketou SS-20.

Jestli je to známý Nat co má tohle ptani rad, nelze se moc diviti, že ho leckdo radou pošle, tam kde slunce nesvítí

V dotazu je "Jak přidat jazyk ruštinu...Když chci nějakou klávesnici přidat mám na výběr jenom takové jako bulharské, běloruské atd." Po odpovědi od renča, že má přidat ruštinu, jása tazatel "Konečně správná odpověď". Takže mu taky poradím. Ovládám čínštinu a mám ji zapnutou na anglické klávesnici. Že text po mně nikdo nerozluští (ani já), je víc než jasné. Ruština byla světovým jazykem jenom v hlavách komunistických pohlavářú a po perestrojce není nikomu mimo Ruska nanic.

by jsi se divil ale seká se mi zive

Četl jsem komentáře.. to ste fakt tak blbý ??? Stahněte si Keyboard Layout Creator od Microsoft a tu azbuku si tam udělej.. a vy blbci si nechte vaše lepící nápady na někoho jiného kokoti tupý..Nějaký vaše nápady.. je fakt složitý si prostě klávesnici naprogramovat ? a kdo říká, že azbuka nejde utvořit latinsky.. bud kreativní..

Když jsem psal diplomku v rj, stáhnul jsem si tu klávesnici ze slunečnice, tuším. Ano, jsou znaky, které my máme a oni ne a naopak. A to jsou ty rozdíly, které si pak musíš zapamatovat. Na místě našeho -y je ja, na místě q je ju, šč je místo našeho ř atd. Vím, co říkám...

Všichni dělají chytrýho a neumí rozumně odpovědět. Také jsem před rokem sháněl mnemotechnickou klávesnici, ale každý byl debil a psal totéž.Rozumná odpověď:1. Stáhni si klasickou Ruštinu. (русский)2 Otevře se tam nové políčko Ruština - mnemotechnická a stáhni si to.

Záleží, jak moc kdo hodlá rusky psát.Jestli sem tam nějaké slovíčko, je nejlepším řešením ta ruská mnemotechnická klávesnice.Pokud ale s ruštinou bude pracovat hodně, doporučil bych se naučit standardní ruskou klávesnici (případně si i ruskou klávesnici kupit - vždyť je to dnes za pár korun).

rucs.webnode.cz

Da se pouzivat Ru foneticka/mnemotechnicka z W10 i kdyz ma sve mouchy. Pro mne je zatim neprekonatelna utilita KLM (keyboard layout manager), pouzivam ji tak od roku 2000, ma 3 urovne (Lite, medium, ...) Pouzivala jsem medium - umi nejen CapsLock ale i AltGr. Bohuzel jiz neni zadarmo Delal to chlapik z byvale Jugoslavie a resi se tam vice jazyku.

Zdravím, Jak ve windows 10 přidat jazyk ruštinu, tak aby rozložení klávesnice bylo jako u třeba anglické? Když chci nějakou klávesnici přidat mám na výběr jenom takové jako bulharské, běloruské atd. Musím si to tedy stáhnout z nějakého freewaru? Děkuji za odpověď.

OMG, kouknete se na můj příspěvek před Vaším - tam je to přesně popsáno! V nabídce Ruštiny vybíráte fonetickou/mnemotechnickou, pro některá písmenka je třeba zmačknout kombinaci kláves, např. sc=щ, po ы je třeba zmačknout mezerník – prostě opruz. Pokud je to na firmu, pořiďte si KbdEdit (nahradila KML – je to to samé s jiným názvem a pouze za peníze) a budete vysmátí: namapujete klávesnici přesně podle svých představ (nejsem prodejce, ale zakládám na svých zkušenostech ).

Ukrajině Rusko