» Poradna » Programy

Přidání nových dat do grafu

Dobrý den, potřebuji do grafů přidat nové hodnoty. Na ose X mám datum a na ose Y příslušnou hodnotu. Když přidám datum s novou hodnotou, na ose X zmizí předchozí datumy a namísto toho tam naskočí hodnoty popisků dat z křivky grafu. S datumem je tam jen poslední přidaná hodnota. Toto mi nefunguje ve WIN 10 a WIN 8, ve WIN 7 je to perfektní. Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Neprislo ti divny, proc ti nikdo jeste neodpovedel? Dam ti dakovej tip, zkus nam prozradit, v jakem programu ty grafy delas ;)

Je to Microsft Office Enterprise 2007.

no, budu predpokladat ze mas na mysli excel 2007, tady mas navody s praci s grafy + obrazky, jako bonus to mas i v cestinehttps://support.office.com/cs-cz/article/z%C3%A1klad... Protoze neni jasne, jak jsi grafy vytvoril, jake dalsi konfigurace u grafu mas a jakym zpusobem pridavas/menis data tak ti lip neporadim

Označil jsem hodnoty v tabulce a vybral jsem si spojnicový graf. Buňky mám stejně naformátované. Když chci přidat další hodnoty do grafu, označím si to, dám kopírovat, potom klepnu do grafu a dám vložit.

muzes poslat printscreen (napr pres https://ctrlv.cz/) z pc ve kterem ti to funguje a z pc ve kterem ti to nefunguje? Printscreen posli az po tom, co se pokusis data pridat. Porad mi neni jasne v cem je presne problem.

Tak tohle čtu už asi podesáté a hodně pomalu:"Když chci přidat další hodnoty do grafu, označím si to, dám kopírovat, potom klepnu do grafu a dám vložit."a teprve teď začínám chápat Tvůj způsob práce s přidáním dat do grafu...Tak jsem si to vyzkoušel - a k mému obrovskému údivu to fakt funguje! Ten Tvůj způsob je prostě hodně exotický, ještě nikoho jsem neviděl takhle postupovat.Standardní způsob změny rozsahu dat grafu je přes volbu "Vybrat Data", případně vybrat zdoj dat, nevím jak přesně je to v které verzi Excelu. Tam si přímo edituješ zdrojové oblasti datových řad.

Tím způsobem kopírovat a vložit jsme to všichni dělali ve fabrice. Tam odtud to znám a a vždy to fungovalo.

To nic nemění na tom, že to není až tak standardní postup a že se to v různých vezích Office a různých Windows chovat různě. Taky můžeš dělat něco trochu jinak a Excel to pochopí jinak, než chceš.Zkus místo CTRL+V spustit "Vložit jinak..." - objeví se dialogové okno, kde můžeš specifikovat jak to chceš vložit: https://ctrlv.cz/sWGT

takže Excel. Pokud budeš mít oblast grafu nastavenou tak, abys tam měl místo na nové hodnoty a to datum budeš zadávat ve stejném formátu buňky jako jsou ty předtím, tak by ti to nic rozhazovat nemělo.Mimochodem ta věta: "Toto mi nefunguje ve WIN 10 a WIN 8, ve WIN 7 je to perfektní." znamená, že máš na několika PC s ruznými Windows stejnou variantu Excel 2007 a tentýž soubor ti to někde dělá a jinde ne?

Ano, na všech ntb mám stejnou verzi. Buňky mám naformátované. Jsou to 64 bit ntb. Ještě mám jeden ntb 32 bit s WIN 7 a tam mi to také funguje.

Protože Ti nevidíme na monitor, nevíme přesně co a jak funguje. Bez obrázku či přiloženého souboru s popisem čeho chceš dosáhnout nelze poradit.Zkus se mrknout tady: http://office.lasakovi.com/excel/grafy/spojnicovy-gr...