» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přidání komentáře ke složce - Win10

Dobrý den,mám prostý dotaz, na který jsem si bohužel nevygoogloval odpověď, proto zahlcuji tuto poradnu. Jde jednoduše o to, že mám na jednom HDD mnoho videí kategoricky roztříděných do složek ale chtěl bych k těm složkám přidat komentář, viditelný přímo z prohlížeče souborů ve Windows (nechci aby název složky obsahoval dlouhý text plný číslic a označení ale jen prostý název). Vím, že lze přidat komentář ke složce, která je "zástupcem" dané složky ale pokud nechci vytvářet zbytečné zástupce a kliknu na vlastnosti přímo té dané složky, není zde možnost vložit komentář. Spokojím se i s nějakou alternativou formou doporučení nějakého jednoduchého file exploreru, ve kterém si budu moct doplňovat info ke složkám aniž bych to nemusel vypisovat do názvu, nějaké znám ale spíše dávám na doporučení. Děkuji moc za případné rady.

Odpovědi na otázku

Tak si do těch složek dejte textový soubor a tam si ty své komentáře napište.

Dokonce ten soubor může mít i dlouhý název (tuším celá cesta už může mít i víc, jak 260 znaků).

Vy jste to vůbec nepochopili, on chce komentář ke složce, aby byl vydět při procházení všech složek, jako je velikost, datum,... a né že rozklikne jednu složku, tak si otevře textovž soubor v kterém bude ten komentář.