Přidání HDD a následně KOLAPS!

Ahoj. Prosím Vás nutně o radu. Mám nové pc, a tak me napadlo, než místo složitého přetahování dat ze starého pc přes já nevím co, si ten HDD ze starýho kompu dám do toho nového. Snad jsem nic nezanedbal, připojil jsem ho na kšandu s dvd mechanikou, HDD byl nastavený do polohy slave. Ale když jsem pustil počítač naběhla mi obrazovka s výběrem nouzových režimů. Bohužel ani jeden z nich nejde spustit. Jakmile ho potvrdím PC se v něm nespustí, proskočí tam taková modrá obrazovka a pc se restartuje. Znovu naběhne výběr nouzových režimů a zase dokola to samé. Po odebrání HDD sem se nedočkal změny...pc nejde stale pustit. Před tím šlapalo bezproblémově. Díky za rady Honza

Odpovědi na otázku

to je nějaké zapeklité... kdyby si špatně disk najumproval, neprošel by ani detekcí biosu... jestli tomu správně rozumím, tak k bootu dojde, čili zavaděč u systémového disku nebyl nejspíš poškozen... nicméně samotné přidání disku způsobilo, že se něco na tom systémovém odehrálo... přemýšlím, co udělají dva disky s aktivními partitions, jestli ne pohádají... ale to by se stát nemělo...
no každopádně bych zkusil stávající zavaděč opravit z instalačního CD woken přes konzolu - mohlo by to problém vyřešit...

Což takhle kabely IDE - mášli možnost, zkus jiné, když ne, tak je aspoň odpoj a znovu zapoj (a to jak na discích, tak i na desce). Stejně tak napájecí kabely.

Kruci, teď koukám, že jsem to zařadil kamsi jinam, než na konec. Snad to bude k nalezení ....

To sa len mne zda normalne, ze system zo stareho pocitaca na uplne novom nenabootuje?
Ktovie, z akeho pocitaca je ten disk, mozno je to z nejakeho stareho pentia, presiel na uplne iny hardware, tak podla mna niet divu, ze nenabootuje....
Ved som cital vela threadov o tom, ake su problemy len pri vymene niektorych kusov hardwareu, nieto este komplet celeho pocitaca.
Na starom pocitaci si mal najprv pripravit system na prechod na novy hardware, su na to navody, cez sysprep, odinstalovat ovladace grafiky, zvukovky, MB.....a potom si mal ten disk skusit prehodit.
Alebo mi nieco unika?

Alebo je to asi tak, ze tam uz nejaky disk so systemom mas?
Asi toto mi uniklo
Myslel som, ze si tam prehodil disk aj so systemom, sorry

HDD master
DVD slave

Nenastavuj CS, lebo potom ti zarucene jedna z nich nepojde. Nastav tak, aby Master mechanika bola na konci kabla a slave v strede medzi mechanikou a konektorom na doske.

A nastavoval jsi v biosu botování? Občas když přidáš disk tak to zpřehází a musíš to znovu nastavit.

V první řadě usaď všechno, co je v konektorech či slotech, správně na svá místa. Možná jsi s něčím pohnul, třeba s grafikou.

Tak už jsaem s tim pohnul. Noo ale nevim jestli správnym směrem. V biosu jsem dal "load fail-safety setup" tak nějak myslím, že to bylo. Následně mi to začlo bootovat jen z cd-romky, dal jsem tam instalační cd xp a uvidim kam se s tim dostanu..

tak jsem to posral...ten program co mi chtel nainstalovat xp mi nenašel harddisky...ted jsem v koncích.

tak sem tu zase zpět...ted mi to hlásí NTLDR nenalezen...poraďte prosím, teda jestli už to není zralý do odborných rukou...

Patri ale jestli chces zkusit posledni nadeji tak nabootovat z instalacniho CD a zvolit opravu systemu, vybrat umisteni instalace Windows XP a v pripade potreby zadat heslo administratora. V prikazovem radku potom zadajte COPY X:\i386\NTLDR C\: COPY X:\i386\NTDETECT.COM C:\
Vyndat medium zadat exit,restart

Za X samozrejme dosadit pismeno mechaniky,coz sem jaksi opomnel dodat

Nooo... ja by som asi radsej skusil namiseto toho kopirovania spustit: fixboot c:
Tento problem som tiez riesil a tusim mi toto pomoholo (uz si to moc nepametam)

Jestli je to ještě aktuální. Určitě nepoužívej takové kanony na vrabce, jako je oprava MBR, nebo SW typu fix.... a podobně. Udělej jednu ze dvou možností. 1. Nový HDD nastav jako master a připoj místo té CD (DVD) jednotky a běžným způsobem proveď boot (samozřejmostí je prověření napájecích konektorů Molex a dotlačení konektorů IDE do HDD a i do!!!! MB. 2. Odpoj jednotku CD (HDD) od napájení i od interface, nový HDD nastav jako slave a připoj doprostřed kšandy vedoucí k původnímu HDD. Opět prověř konektory!!. Oba tyto postupy (případně jeden z nich) naprosto postačí pro kontrolu toho, zda ještě něco vůbec funguje. Pak teprve pokračuj dál v tom smyslu, že rozhodneš (za předpokladu, že to vůbec jede), jak nový HDD připojíš a posléze dáš rozpojené věci na své místo. jen proboha, a to zdůrazňuji, nevrtej do stávajícího HDD pomocí SW - uděláš víc škody než užitku. To se dělá až na posledním místě

Odpojit a pripojit to bych rek ze kazdý udělá jako první-nebo aspon ten kdo ví co je Bios,slave,master.Takze rek bych ze celkem o nicem rada.Jinak pomoci softwaru tezko bude do neceho vrtat a recovery konzole-tam uz toho za a nejde moc pohnojit protoze bud vi co dela nebo nevi a v tom pripade neni co zadavat.To za a,za b jde si vyhledat cokoliv co ktery prikaz zpusobi za ,za c za soft bych ji povazoval s velkou davkou fantazie.

Za predpokladu ze se objevi hlaska NTlDR missing,failed tak fixboot nepomůže.