Přidání disků do nového PC vs. záruka

Plánuji koupit hotový PC. Chci si do něj časem přidat další disky.Kvůli tomu pak musím samozřejmě vlézt do bedny. Jak je to v těchto případech se zárukou?Vím, můžu se zeptat prodejce, ale nevíte náhodou jak je to v těchto případech obecně, jaké jsou zkušenosti?

Odpovědi na otázku

Záleží na výrobci, jaké stanoví záruční podmínky. V novém autě se taky nemůžeš jen tak hrabat. ☺

... pokud je to "skládačka" a ne "hotovka", tak je záruka dle jednotlivých komponent a ne na "celek" a můžeš si tam přidat co chceš ...

Odstranenim peceti/nalepky se v EU neprichazi o zaruku pokud ti neprokazi ze pridanim disku bylo to, co vedlo k pripadnemu poskozeni nejakeho jineho HW. Resil sem to i s COI u vymeny chladicu na GPU (ochrane nalepky pres sroubky)Samozrejme je pak druha vec jak se k tomu bude stavet vyrobce/prodejce a kolik tahanic z toho bude

V principu otevřením bedny záruku ztratit nemůžeš, pokud tam nic nepokazíš. Nicméně PC komponenty někteří prodejci prodávají jako výrobky určené pro odbornou montáž, takže na tom by to mohli zkoušet točit, kdyby byla potřeba reklamace. Obecně ale z těch velkých prodejců s tím nikdo potíže nedělá.