Přidání dalšího HDD do notebooku.

Ahoj - vlastním tento notebook. - ASUS - ASUS N71VG-TY109VProcesor:Intel Core 2 Duo T5900 s frekvencí 2,2 GHz2 MB L2 Cache800 MHz FSB2 jádra, 2 threadyMax TDP: 35 WPaměť:4 GB DDR2Grafická karta:NVIDIA GeForce GT220M s 1 GB vlastní pamětiDisplej:17,3" TFT LCD ColorShine s LED podsvícením, lesklý Rozlišení: 1600 x 900 bodůPevný disk:1x 500 GB 7200 RPMSerial ATA1x volný slotChtěl bych rozšířit HDD - respektive přidat ještě jeden serial ATA. šla by tam dát 750 GB nebo 1 TB? Pobere to ten noťás ? Mám fotoaparát - který nahrává ve FULLHD a je to docela náročný na místo. ! Jedna vteřina 2,2 MB .Díky moc.

Odpovědi na otázku

varianta je externí disk na USB

obávám se, že na další disk tam místo nebude. Ale myslím, že jde koupit šuplík na disk, co se zapojuje místo DVD mechaniky. Ale pak zas nebudeš mít mechaniku. Nebo se domluv s ofiko servisem Asus, zda ti tam vymění disk za větší - možná si to člověk může udělat sám, záruka by neměla být narušena, otázkou je, jak snadno se k disku dá dostat a zda si umíš naklonovat OS na nový.Anebo si kup externí disk na usb - neříkej, že všechna ta videa musíš pořád tahat s sebou.

Pro případ potřeby je přítomna jedna volná pozice pro vložení dalšího disku. Tak tam klidně přidej disk. (Na velikosti nezáleží - vezme to i 1TB)

Spíš, aby disk poznal BIOS. Některé starší verze mají s velkými disky problém.

je asi 2 roky starý ... tam problémy nebývají.

podla specifikacii by mal uvedeny notas podporovat 2x HDDhttp://www.asus.com.au/Notebooks/Multimedia_Ente... niektore modely mavali RAID v notebookoch mali aj ACER notebooky

skus dat dole kryt na na notebooku a pozri sa ci tam mas este jeden slot na HDD

- slot tam volný je - jse - šlo mi opravdu jen o to zda-li velkej disk rozezná bios. Předpokládám, že rozměrově jsou disky stejné ? Nebo se pletu ?